10 ژوئن 2024 - 10:52

صدور اینترنتی کارت پرواز برای نخستین بار در کشور

6 ژانویه 2016 - 10:00 dsfr.ir/ug7ha

ورود مسافران به هواپیما در فرودگاه کرمان

برای پروازهایی که شرکت هواپیمایی ماهان از فرودگاه کرمان به مقاصد داخل کشور انجام می دهد این امکان فراهم شد تا مسافران به صورت اینترنتی کارت پرواز خود را نیم ساعت پیش از پرواز دریافت کنند.

"مدیرکل فرودگاه های استان کرمان"

به گزارش خبرگزاری میزان، محمد نخعی با بیان اینکه این امکان برای اولین بار در کشور توسط یک شرکت ایرانی فراهم شد افزود: با فراهم شدن امکان دریافت اینترنتی کارت پرواز نیازی به دریافت این کارت در فرودگاه از طریق کانتر نیست و این امر موجب تسهیل و کاهش اضطراب مسافران می شود.

مدیرکل فرودگاه بین المللی کرمان با اشاره به اینکه دریافت اینترنتی کارت پرواز فقط برای پروازهای داخلی شرکت هواپیمایی ماهان فراهم است گفت: قرار است این امکان برای مسافران پروازهای خارجی این شرکت هواپیمایی نیز در فرودگاه بین المللی کرمان فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر از فرودگاه بین المللی کرمان به 7 مقصد داخلی تهران، تبریز، اهواز، شیراز، اصفهان، مشهد، کیش و دو مقصد خارجی عتبات و دبی پرواز صورت می گیرد گفت: به طور میانگین روزانه 8 نشست و برخاست از این فرودگاه انجام می شود.

مدیرکل فرودگاه های استان کرمان با بیان اینکه پروازهای کرمان-ساری نیز از این فرودگاه برقرار بود اما از حدود 2 ماه پیش به دلیل کمبود مسافر کنسل شد افزود: فرودگاه بین المللی کرمان ظرفیت های زیادی برای برقراری پروازهای خارجی از جمله ترکیه دارد که در این زمینه با شرکت هواپیمایی ترکیش در سال گذشته مذاکراتی انجام شد اما این شرکت هواپیمایی هنوز آمادگی خود را برای برقراری این مسیر پروازی اعلام نکرده است.

وی ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز بیش تر به دنبال افزایش تعداد پروازهای موجود هستیم.

نخعی با اشاره به پروژه های عمرانی فرودگاه بین المللی کرمان نیز گفت: قرارداد ساخت ترمینال خارجی این فرودگاه به مساحت 20 هزار متر مربع و 15 هزار متر مربع محوطه سازی در آبان ماه امسال با شرکت هواپیمایی ماهان به عنوان پیمانکار ساخت این پروژه منعقد شده است که از زمان انعقاد قرارداد در مدت 30 ماه باید به بهره برداری برسد.

مدیرکل فرودگاه های استان کرمان اظهار کرد: همچنین در قالب همین قرارداد 40 هزار مترمربع به فضای اپرون فعلی (محل پارک هواپیما) به سمت جنوب فرودگاه  بین المللی کرمان اضافه می شود.

وی از بهسازی و ترمیم باند فرودگاه بین المللی کرمان خبر داد و گفت: علاوه بر این اجرای 50 پروژه بهسازی و نوسازی در فرودگاه های بم، سیرجان، جیرفت، سیرجان و رفسنحان نیز در دستور کار است.

ترمینال جدید فرودگاه بین المللی کرمان با سرمایه گذاری شرکت هواپیمایی ماهان و به روش سرمایه گذاری BLT (ساخت و اجاره به شرط تملیک) ساخته می شود. در حال حاضر سالانه حدود 800 هزار نفر از فرودگاه بین المللی کرمان اعزام و پذیرش می شوند که با ساخت این ترمینال ظرفیت مسافری این فرودگاه به 2/5 میلیون مسافر در سال افزایش می یابد.

پس از پایان ساخت ترمینال جدید فرودگاه بین المللی کرمان، ترمینال فعلی این فرودگاه به عنوان ترمینال CIP (سالن تشریفات اختصاصی) و کروی پرواز (کادر پروازی) فعالیت خواهد کرد.

1