1 ژوئن 2020 - 04:04
معاون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد

لزوم راه اندازی جشنواره های موسیقی محلی در استان ها

4 ژانویه 2016 - 17:00 dsfr.ir/nl99a

لزوم راه اندازی جشنواره های موسیقی محلی در استان ها
ایسنا
موسیقی محلی جنوبی کشور

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم راه اندازی جشنواره های موسیقی محلی در استان ها تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در خانه استاد عیدی بهار (نوازنده ساز نی جفته) از 60 سال فعالیت و خدمات ارزشمند این استاد تجلیل کرد.

علی مرادخانی گفت: احیای موسیقی سنتی محلی کمک زیادی به رشد و توسعه فرهنگ یک کشور در جامعه بین الملل می کند و احترام به موسیقی محلی احترام به فرهنگ و تمدن اقوام و گروه ها در جامعه قلمداد می شود.

وی ادامه داد: شوشتر جایگاه بسیار خوبی در موسیقی دارد و ما باید زمینه و فضایی فراهم کنیم تا به رشد، توسعه و معرفی این موسیقی به سایر مردم در نقاط مختلف کشور کمک شود.

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: باید جشنواره های موسیقی محلی در استان ها راه اندازی و پیگیری شود. با شناختی که از هنرمندان شوشتر و توانمندی های آن ها دارم، این موسیقی می تواند در جشنواره های موسیقی نواحی حرفی برای گفتن داشته باشد.

همایون قنواتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان نیز با اظهار خوشحالی از شرایطی که برای تجلیل از پیشکسوتان موسیقی به وجود آمده است، گفت: بی شک مجموعه اداره کل از هنرمندان و فراهم ساختن زمینه برای رشد و شکوفایی بیش از پیش موسیقی بومی در شوشتر و استان حمایت خواهد کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 15 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1