سواحل گیلان، شاهراهی برای رسیدن به توسعه پایدار

4 ژانویه 2016 - 15:00 dsfr.ir/vd3df

سواحل گیلان، شاهراهی برای رسیدن به توسعه پایدار
اصغر خامش
مردان محلی در حال صید ماهی

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان تمرکز بر روی سواحل را یک ضرورت برای رسیدن به توسعه پایدار خواند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ نشست اعضای ستاد ساماندهی سواحل استان با موضوع بررسی نقش دستگاه های اجرایی عضو ستاد و برنامه ریزی برای اجرای بهتر فعالیت ها در دفتر امور اجتماعی استانداری گیلان برگزار شد.

حمیدرضا آذرپور در تشریح جزئیات این نشست اظهار داشت: موضوع ساماندهی سواحل و آماده سازی این بخش برای جذب بیشتر گردشگر به عنوان یک ضرورت مورد بحث قرار گرفت.

وی از آمادگی اعضای عضو ستاد برای اجرای طرح های ساحلی و جدیت آنان در فراهم نمودن امکانات رفاهی مطلوب و بسترسازی ورود گردشگر به نوار ساحلی گیلان خبر داد و گفت: حضور رضایت مندان گردشگران در سواحل می تواند موجب استمرار سفر به استان و نیز اشتیاق آنان برای آشنایی با فرهنگ، تاریخ و هویت ملموس و معنوی گیلان باشد.

این مسئول از تشکیل 8 کمیته در ستاد ساماندهی سواحل استان خبر داد و گفت: این اداره کل در 5 کمیته از جمله: کمیته پیشگیری از حوادث و تلفات انسانی، کمیته فرهنگی، کمیته خدمات رفاهی و بهداشتی، کمیته توسعه و عمران و نیز کمیته پشتیبانی و مالی به عنوان عضو فعالیت دارد و در کمیته اسکان نقش ریاست کمیته را ایفا می نماید.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان اذعان نمود: دستگاه های عضو ستاد مکلف به اختصاص بودجه سالیانه برای صیانت از سواحل و اجرای برنامه های طرح شده در حوزه ساحلی هستند که این امر می تواند در ساماندهی مطلوب نقش اثرگذاری ایفا نماید.

آذرپور با بیان اینکه سواحل ظرفیت خوبی برای ترویج گردشگری ساحلی و دریایی و همچنین افزایش کسب درآمد از طریق ورود گردشگر دارد، تمرکز بر روی سواحل را یک ضرورت برای رسیدن به توسعه پایدار خواند.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان اطلاع رسانی در نقاط پرتردد و مبادی ورودی استان است، از برپایی چادرهای اطلاع رسانی گردشگر و استقرار راهنمایان در آن مناطق همچون سال های گذشته خبر داد.

این مسئول در پایان استقرار 80 واحد هتل و هتل آپارتمان مشرف به دریا را فرصتی مغتنم برای حراست از سواحل خواند و گفت: این تاسیسات با حراست و رعایت نظافت سواحل اطراف خود و نیز استخدام فردی به عنوان غریق نجات در اجرای صحیح برنامه های ستاد ساماندهی سواحل استان همکاری خواهند داشت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1