فرمانده نیروی انتظامی استان البرز:

کشف سکه های عتیقه متعلق به دوره ساسانیان در کرج

4 ژانویه 2016 - 11:50 dsfr.ir/bs4a8

کشف سکه های عتیقه متعلق به دوره ساسانیان در کرج
مهر
سکه های عتیقه کشف شده در کرج

فرمانده انتظامی استان البرز، از کشف تعداد 511 سکه عتیقه چند هزار ساله متعلق به دوران ساسانیان و دستگیری دو قاچاقچی اشیاء عتیقه در گرمدره، کرج خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار بخشعلی کامرانی صالح با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی دریافت گزارش های مردمی مبنی بر قاچاق و فروش اشیاء عتیقه توسط افرادی در محدوده منطقه گرمدره، بلافاصله اکیپی از ماموران تجسس کلانتری 34 گرمدره تحقیقات اولیه خود را در خصوص صحت و سقم گزارش آغاز کردند.

وی افزود: در تحقیقات تکمیلی مشخص شد، دو مرد 60 و 43 ساله که از قاچاقچیان سابقه دار اشیاء عتیقه هستند اقدام به قاچاق و فروش مقادیر قابل توجهی سکه های عتیقه در منطقه گرمدره کرج می کنند.

سردار کامرانی صالح ادامه داد: ماموران پس از شناسایی محل اختفاء متهمان و اطمینان از حضور آن ها در مخفیگاه شان بلافاصله به منطقه مورد نظر اعزام و پس از تحت نظر قرار دادن اطراف مخفی گاه، هر دو متهم را طی یک عملیات غافلگیرانه حین جابجایی سکه های عتیقه با خودروی سواری «روآ» دستگیر کنند.

فرمانده نیروی انتظانی استان البرز بیان کرد: در بازرسی از خودرو مذکور 510 سکه عتیقه متعلق به دوران ساسانیان و مربوط به 427 سال پیش و یک کوزه شکسته به همراه یک جلد کتاب سکه های ساسانی کشف شد.

سردار کامرانی صالح گفت: متهمان در بازجویی های پلیسی به جرم خود مبنی بر قاچاق اشیاء عتیقه و سکه های قدیمی اعتراف و اقرار کردند این مقدار اشیاء عتیقه را برای فروش به مشتریان خود از یکی از استان های مرکزی کشور وارد استان البرز کرده اند.

فرمانده انتظامی استان البرز در خاتمه گفت: اموال مکشوفه پس از صورتجلسه در اختیار کارشناسان سازمان میراث فرهنگی استان البرز قرار گرفت؛ هر دو متهم نیز به همراه پرونده تکمیلی برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1