10 اکتبر 2021 - 15:19
معاون گردشگری میراث فرهنگی اردبیل:

نرخ گذاری مراکز اقامتی بر اساس درجه کیفی نیست

2 ژانویه 2016 - 14:20 dsfr.ir/e60la

نرخ گذاری مراکز اقامتی بر اساس درجه کیفی نیست
ابوالفضل عرب جوادی
مرکز اقامتی بیماران درمانگاه هلال احمر

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان اردبیل تأکید دارد که نرخ گذاری مراکز اقامتی بر اساس درجه کیفی آن ها نیست و لازم است این روند تغییر یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر؛ قادر تقی زاده در بازدید از مراکز اقامتی اردبیل با بیان اینکه نرخ گذاری بهینه باید بر اساس درجه کیفی هر مرکز اقامتی باشد، اضافه کرد: متأسفانه در عمل این مهم مورد غفلت بوده و نرخ گذاری صرفا در هتل ها از این رویه تبعیت دارد.

وی افزود: در حال حاضر از جمله مهم ترین مشکلات بازرسی و نظارت بر مراکز اقامتی استاندار آن است و نبود ضوابط مشخص برای هتل آپارتمان ها و مهمان پذیرها روند بازرسی ها را با اشکال مواجه کرده است.

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان با تأکید به اینکه در شکل جدید بازرسی ها علاوه بر ساختمان مرکز اقامتی مسائل بهداشتی و آموزش پرسنل نیز لحاظ می شود، متذکر شد: با این وجود عمده مشکل نبود ضوابط برای تمامی مراکز اقامتی است.

تقی زاده با اذعان به فعالیت 87 هتل آپارتمان و 99 مهمانپذیر در اردبیل افزود: عمده مراکز اقامتی استان شامل این 2 بخش است و به همین دلیل تدوین ضوابط ضروری است.

وی معتقد است با تدوین ضوابط به مانند هتل ها مراکز اقامتی دیگر نیز می توانند درجه بندی شده و بر اساس درجه ای که دارند نرخ خود را ارائه دهند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان با بیان اینکه مشابه این استاندارد برای مجتمع های آب گرم معدنی در حال تدوین است، اضافه کرد: ضروری است در سراسر کشور استاندار مشخصی برای مراکز اقامتی نیز تدوین شود.

1