15 اکتبر 2019 - 23:15
معاون عملیات هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری کرد:

الزام آژانس های هواپیمایی بر فروش بلیت با نرخ های اعلامی توسط ایرلاین ها

2 ژانویه 2016 - 13:00 dsfr.ir/256db

الزام آژانس های هواپیمایی بر فروش بلیت با نرخ های اعلامی توسط ایرلاین ها
zhoobin.com
هواپیمایی ژوبین

در قرارداد شرکت های هواپیمایی با آژانس های مسافرت هوایی نرخ بلیت توسط ایرلاین مشخص می شود و آژانس های مسافرتی ملزم به فروش بلیت بر اساس نرخ های اعلامی از سوی ایرلاین طرف قرارداد با آن ها هستند.

"محمد خداکرمی"

معاون عملیات هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ درباره نظارت سازمان هواپیمایی کشوری بر فعالیت چارترکنندگان اظهار کرد: بعد از اجرای آزادسازی صرفا افزایش قیمت بلیت هواپیما پذیرفته شده نیست چراکه در حال حاضر با مراجعه به سایت شرکت های هواپیمایی نرخ های متنوعی مشاهده می شود. به عنوان مثال نرخ بلیت هواپیما به مقصد مشهد مقدس در روز چهارشنبه هر هفته که تقاضا برای سفر زیاد است بیش از نرخ بلیت در اوسط هفته خواهد بود.

محمد خداکرمی با اشاره به هزینه های شرکت های هواپیمایی گفت: آزادسازی نرخ بلیت هواپیما در راستای هزینه های ایرلاین ها از جمله استهلاک هواپیما، نرخ سوخت، دستمزد خلبانان و تیم پروازی، عوارض فرودگاهی و غیره اجرا شده است و در نهایت با احتساب این هزینه ها حدود 10 درصد سود برای شرکت ها باقی می ماند.

خداکرمی ادامه داد: اگر شرکت های هواپیمایی با نرخ های تکلیفی همچون گذشته فعالیت کنند در صورتی که مسیرهای برگشت کم مسافر باشد قطعا ایرلاین ها متضرر می شوند و این زیان در نهایت به مصرف کننده و مسافران منتقل می شود در این شرایط شرکت های هواپیمایی به عنوان بنگاه های اقتصادی چه اقدامی باید انجام دهند؟ بنابراین با اجرای آزادسازی نرخ بلیت هواپیما، شرایط برای تنظیم درآمد و هزینه ایرلاین ها فراهم می شود.

وی با بیان اینکه در آینده شاهد نرخ های متنوع فروش بلیت هواپیما متناسب با ایام و ساعات مختلف خواهیم بود اظهار کرد: با گذشت زمان از اجرای این طرح به تدریج تا حد زیادی از اخلال در بحث فروش بلیت های چارتری جلوگیری می شود چراکه شرکت های هواپیمایی می توانند با نرخ های رقابتی مستقیم نسبت به فروش بلیت های خود اقدام کنند.

معاون سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: در قرارداد شرکت های هواپیمایی با آژانس های مسافرت هوایی نرخ بلیت توسط ایرلاین مشخص می شود و آژانس های مسافرتی ملزم به فروش بلیت بر اساس نرخ های اعلامی از سوی ایرلاین طرف قرارداد با آنها هستند، ضمن اینکه شرکت های هواپیمایی نیز باید بر آژانس های مسافرتی طرف قرارداد خود نظارت داشته باشند.

خداکرمی با بیان اینکه سازمان هواپیمایی کشوری  اقدامات و سیاستگذاری لازم را برای فروش مستقیم بلیت از سوی شرکت های هواپیمایی انجام می دهد و در این زمینه شرکت های هواپیمایی باید خود را به سیستم فروش مستقیم بلیت تجهیز کنند، تاکید کرد: اگر آژانس مسافرتی به هر دلیلی بلیت های خود را بیش از نرخ هایی که با شرکت های هواپیمایی توافق کردند به فروش برساند تخلف محسوب و با آنها برخورد می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1