شعر گیلکی در حال فراموشی است

2 ژانویه 2016 - 11:00 dsfr.ir/go9z8

شعر گیلکی در حال فراموشی است
fouman.com
بومی های گیلکی در حال نواختن ساز و خواندن آواز

معاون هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: فرهنگ و هنر گیلان و شعر گیلکی در حال تبدیل شدن به ویترین و رو به فراموشی است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، وحید فخرموسوی در آیین اختتامیه نخستین جشنواره شعر "مادر" که در مجتمع فارابی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان صومعه سرا برگزار شد، اظهار کرد: فرهنگ و هنر، هویت و میراث ما محسوب می شوند و باید از آن ها پاسداری کرد.

او افزود: می توان به روش های مختلف از جمله برگزاری جشنواره ها، ابزار رسانه و مشارکت همگان در جهت پاسداری از فرهنگ و هنر خود گام برداشت.

معاون هنری ارشاد گیلان با اشاره به پتانسیل و ظرفیت های فرهنگی و هنری شهرستان صومعه سرا گفت: انتظار می رفت با توجه به علاقه مندان و هنردوستان این جشنواره بهتر از آن چه هست برگزار می شد.

در ادامه محمود رزمگیر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا اظهار کرد: انجمن شعر شهرستان یکی از انجمن های فعال در سطح استان است. این جشنواره حاصل مشارکت و همکاری انجمن شعر و ادب، اداره فرهنگ و ارشاد صومعه سرا و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا اظهار کرد: هدف از برگزاری این جشنواره تشویق استعدادهای خلاق ادبی عموم شاعران علاقه مند و تقویت ارزش های اسلامی و دینی بوده است.

تعداد 110 اثر از 50 شاعر همزمان با فراخوان جشنواره شعر مادر از اواسط مهرماه تا تاریخ 10 آذر به دبیرخانه این جشنواره در صومعه سرا ارسال شده بود که از آثار ارسالی 13 اثر در بخش های کلاسیک، گیلکی، سپید و فاطمی برگزیده شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
15 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1