افزایش مراودات قشم و عمان در حوزه انرژی و گردشگری

1 ژانویه 2016 - 16:40 dsfr.ir/3736a

افزایش مراودات قشم و عمان در حوزه انرژی و گردشگری
qeshm.ir
سواحل قشم

سفیر عمان در منطقه آزاد قشم گفت: نزدیکی و مجاورت جغرافیایی بین عمان و جزیره قشم، می تواند باعث افزایش مراودات در بخش های مختلف از جمله نفت، گاز و گردشگری شود.

به گزارش فرینا، سعود بن احمد البردانی در نشست با مدیرعامل و مسئولان ارشد سازمان منطقه آزاد قشم بیان کرد: هم اکنون بیش از 80 درصد مراحل اولیه انتقال نفت و گاز از قشم به صحار انجام شده و این دروازه بزرگ ترین معاملات تجاری بین منطقه آزاد قشم و صحار است.

وی از پایان تحریم های جمهوری اسلامی ایران طی روزهای آینده به عنوان فرصتی به منظور افزایش تبادلات تجاری و سیاسی یاد کرد و افزود: آغوش باز وزیر امور خارجه ایران از گروه های اقتصادی عمانی و برخورد شایسته آنان با سرمایه گذاران، نشان از امکان افزایش سطح سرمایه گذاری و تبادلات مختلف است.

سفیر عمان در ایران با اذعان به افزایش سطح مراودات سیاسی عمان با جمهوری اسلامی در دو سال گذشته، اضافه کرد: امیدواریم سال 2016، سالی پررونق برای تجار و بخش خصوصی به منظور رونق اقتصادی باشد.

وی همچنین از سرمایه گذاری 13 میلیارد دلاری کشورهای خارجی در بندر صحار عمان خبر داد و افزود: سرمایه گذاری به منظور افزایش مناطق آزاد تجاری و ایجاد زیرساخت های مورد نیاز در این کشور ادامه دارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1