4 اکتبر 2021 - 06:42

ماهواره در هتل ها مجاز می شود، در خانه ها کی؟

1 ژانویه 2016 - 15:30 dsfr.ir/gw0sq

ماهواره در هتل ها مجاز می شود، در خانه ها کی؟
تسنیم
مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری کشور، اعلام کرد که به درخواست هتل داران به زودی مشکل ماهواره در هتل ها برطرف می شود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا؛ مرتضی رحمانی موحد، در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران برای نوروز 95 در فرمانداری آمل با اشاره به اینکه جاذبه گردشگری قله دماوند از افتخارات میراثی و گردشگری کشور است که به عنوان جاذبه طبیعی در آستانه رقابت برای ثبت جهانی است، گفت: نمی توانیم از محور هراز صحبت کنیم، اما خاک و معادن اطراف آن را نادیده بگیریم، خاک آلود بودن محور هراز زیبنده نیست.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت های گردشگری، آب درمانی و طبیعت گردی قله دماوند نباید از دست برود، گفت: اگر آلودگی فعلی در محور هراز ادامه پیدا کند، این محور دچار آسیب شده و تمام جاذبه های آن فراموش خواهد شد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان اینکه مشکل ماهواره در هتل ها رفع شده است، گفت: درخواست هتل داران به میراث فرهنگی ارائه شده و سپس ما به وزارت ارشاد ارسال می کنیم و پس از ارائه، مجوز میزان دسترسی از سوی وزارت ارشاد برای مجموعه تعیین می شود.

دیدگاه ها

  • حسین قراگوزلو 3 ژانویه 2016 - 17:47

    با سلام
    وقتی بنده شبکه های ماهواره ای را با فیلتر نمودن شبکه های نامطلوب و ... از سال 1994 میلادی که جام جهانی فوتبال آتلانتا آمریکا، که ریسیور های آنالوگ وارد کشور شده بود، در منزلم تا کنون استفاده می نمایم، چگونه است که هتلها و مراکز گردشگری و امثالهم توان چنین کاری را نباید داشته باشند؟! چون محل کسب است و می توانید براحتی جلوی فعالیت اقتصادی او را بگیرید؟!
    هم اکنون می توان به جرات گفت که 95% خانواده های ایرانی در جای جای کشور، از شهرهای بزرگ گرفته تا روستاها و حتی عشایر چادرنشین دارای امکانات شبکه های تلویزیونی ماهواره ای هستند. همانگونه که تمامی مسولین نظام و مدیران کل تا میانی با دریافت هزینه ماهیانه فیلترشکن به همه سایتهای اینترنتی دسترسی دارند، مطمئنا 100% در منازلشان امکانات شبکه های تلویزیونی ماهواره ای را نیز دارند. نمی دانم این چه وضعیتی است که در کشورمان دچاریم که عادت کرده ایم به همه و حتی به خودمان نیز دروغ بگوئیم! همه دارای شخصیت های گوناگون شده اند و علت این مشکلات از قوانین سخگیرانه بدون مطالعه و یکطرفه ای است که تحمیل می شود. ولی چون در چنین مواردی نمی توانند حریف 95% از ملت ایران شوند تا عقیده و فکر خود را بصورت قانون تحمیل نمایند، همواره بلاتکلیف مانده اند.
    ما ایرانیان عادت کرده ایم وقتی به مقام و منصبی دست پیدا می کنیم، با رانت و ... همه چیزهایی که برای عامه مردم غیرقانونی اعلام می کنیم خود و کسانمان دسترسی داشته باشیم و سلیقه ای نظر خودمان را به اکثریت تحمیل نمائیم! بعلت همین هم هزینه های بسیار زیاد مادی و معنوی می پردازیم!

1