جایزه 140 دلاری برای ورود هر گردشگر سلامت به خراسان رضوی

1 ژانویه 2016 - 09:00 dsfr.ir/3e3ng

جایزه 140 دلاری برای ورود هر گردشگر سلامت به خراسان رضوی
تسنیم
بیمارستان امام رضا مشهد

به ازای هر گردشگر سلامت که وارد خراسان رضوی و شهر مشهد می شود 140 دلار (حدود 500 هزار تومان) جایزه به دفاتر مسافرتی اهدا می شود.

"رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی"

به گزارش مشهد پیام، سعید ولی زاده، با اشاره به شاخصه های گردشگری که می توانند در خراسان رضوی مورد توجه قرار بگیرند، بیان کرد: یکی از مهم ترین این بخش ها گردشگری سلامت است که برخی از آژانس های مسافرتی هم اکنون در این حوزه ورود داشته اند.

ولی زاده با بیان این که آژانس های هواپیمایی که در زمینه گردشگری سلامت فعالیت دارند باید مجوز بند «ب» داشته باشند، تصریح کرد: حدود 10 درصد دفاتر خدماتی مسافرتی در زمینه ورود گردشگران خارجی به صورت کلی فعالیت دارند که بیش از نیمی از آن ها به صورت تخصصی و با مجوز در زمینه ورود گردشگران سلامت فعالیت می کنند.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی خراسان رضوی با اشاره به بالا بودن تولید ارزش افزوده توسط گردشگران سلامت در استان، بیان کرد: دفاتر خدمات مسافرتی به ازای ورود هر گردشگر سلامت 140 دلار و به ازای ورود هر گردشگر زیارت 30 دلار جایزه دریافت می کنند که علت این تفاوت به خاطر درآمدزایی و اشتغالزایی گردشگری سلامت برای کشور است.

دیدگاه ها

 • هاشم 1 ژانویه 2016 - 14:37

  اگه جایزه درست داده بشه، اقدام مناسبیه. اما اصلا خوشبین نیستم. چون برام مثل روز روشنه که
  یک - همه آژانسها سعی می کنند هر نوع گردشگری که می آورند رو گردشگر سلامت جا بزنند و جایزه ببرند.
  دو - آژانس ها مجبور می شوند گردشگران سلامت را به بیمارستان های خاص مورد تایید ببرند و این یعنی کوتاه کردن دست پزشکان و کلینیکهای خصوص از بازار سلامت
  سه - رواج گسترده مدرک سازی و کاغذ بازی و لابی گری و شیتیل دادن
  چهار - دست آخر هم فقط سوگلی ها به 140 دلاریشان می رسند.
  پنج - احتمالا وتقی نوبت خدمات دهندگان واقعی هم بشود، بودجه تمام می شود یا قانون عوض ویا کلا ملغی می گردد.
  شش و مهم - مشخصه که در اینجا منظور از "خراسان رضوی"، همان شهر "مشهد" است. آیا مثلا ورود گردشگر سلامت به شهرهای نیشابور، سبزوار و قوچان هم شامل طرح می شود یا خیر؟ یا اصلا شهرهای مرزی سرخس و درگز را به حساب می آورند و یا کمک می کنند که میزبان گردشگران سلامت از ترکمنستان باشد؟
  بیشتر فکر کنیم
  :)

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 17 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1