ارتقای زبان های خارجی در گردشگری ایران

1 ژانویه 2016 - 08:00 dsfr.ir/ig8rm

ارتقای زبان های خارجی در گردشگری ایران
wisegeek.com
راهنمای تور طبیعت گردی

سطح دوره های آموزشی گردشگری و افزایش رضایتمندی گردشگران در پی انعقاد تفاهم نامه اخیر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری محقق می شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هدف از انعقاد تفاهم نامه منعقد شده فی مابین «مرتضی رحمانی موحد» معاون گردشگری به نمایندگی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان کارفرما و نیز «امیرمهدی طاهری فر» مدیرعامل شرکت حامیان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص، توانمندی راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی به ویژه مسلط به زبان های خارجی، سنجش میزان توانمندی این افراد جهت فعالیت در بخش گردشگری به صورت حرفه ای و گسترش و ارتقاء سطح آموزش های کوتاه مدت گردشگری به شمار می آید.

با امضاء این تفاهم نامه ضمن ارتقاء سطح آموزش گردشگری، گامی جدی برای تحقق اصل 44 قانون اساسی برداشته می شود و بخشی از وظایف تصدی گری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به بخش خصوصی واجد شرایط واگذار می شود.

بر این اساس در چارچوب منعقده، شرکت حامیان به عنوان عامل چهارم، نسبت به معرفی موسسه حقوقی توانمند در زمینه آموزش زبان های خارجی اقدام می کند. موسسه حقوقی به عنوان عامل سوم نیز آزمون تعیین سطح دانش زبان خارجی و مصاحبه متقاضیان فعالیت در حوضه گردشگری، به ویژه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی و همچنین مدیران فنی دفاتر خدمات مسافرتی را عهده دار خواهد بود.

این در حالیست که عامل سوم نسبت به طراحی و اجرای دوره آموزشی زبان های خارجی برای فعالان در حوزه راهنمایان، دفاتر خدمات مسافرتی، هتل داران و رستوران داران حرفه ای، در صورت نیاز سازمان اقدام خواهد کرد.

گفتنی است اجرای هر کدام از بخش های تفاهم نامه زیرنظر و با تائید نهایی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انجام خواهد شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 11 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1