سفر سلطانی فر به منظور بازدید از پروژه های گردشگری و تاریخی استان یزد

31 دسامبر 2015 - 19:00 dsfr.ir/nl3fc

سفر سلطانی فر به منظور بازدید از پروژه های گردشگری و تاریخی استان یزد
میراث آریا
سفر سلطانی فر به استان یزد

معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به منظور بازدید از چند پروژه گردشگری و تاریخی و شرکت در جلسه شورای اداری استان وارد یزد شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ مسعود سلطانی فر در جریان این سفر از بافت تاریخی یزد و اردکان، پروژه هتل 5 ستاره و مجتمع بین راهی بازدید کرد.

بازدید از موزه سرمایه گذاری و همچنین موزه منطقه ای یزد، قنات تاریخی یزد، مسجد امیر چخماق از دیگر برنامه های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سفر به این استان بود.

وی همچنین گفتگو با مسئولان استان در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفتگو کرد.

محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور، تابش نماینده مجلس شورای اسلامی و میرمحمدی استاندار یزد، در این سفر سلطانی فر را همراهی کردند.

بازدید از ساختمان مالیه بنایی یزد و موزه منطقه ای کویر

مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور طی سفر به استان یزد از اداره مالیه بازدید کرد.

ساختمان مالیه در دو طبقه با مصالح آجرنمای بیرونی و تزئینات معماری آن تلفیقی از آجر قالبی و کاشی است. این ساختمان سابقا به عنوان اداره اقتصادی و دارایی از آن استفاده می شد و پس از آن تا حدود یکسال پیش نیز به عنوان هنرستان هنرهای تجسمی دختران کاربری داشته است.

مرمت و احیای این بنای تاریخی از اواخر سال گذشته آغاز شده و تا کنون بالغ بر 25 میلیارد ریال هزینه شده است و 85 درصد از مراحل اجرایی پروژه به پایان رسیده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین از خانه صدرالعلما یزد به عنوان ساختمان در نظر گرفته برای راه اندازی موزه منطقه ای کویر بازدید کرد و در جریان روند مرمت این بنای تاریخی قرار گرفت.

بازدید از بافت تاریخی اردکان

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جریان سفر به استان یزد از بافت تاریخی شهر اردکان و طرح پردیسان این شهرستان بازدید کرد.

مسعود سلطانی فر و هیات همراه، میرمحمدی استاندار یزد، محمدمهدی شرافت مدیرکل میراث فرهنگی استان و جمعی دیگر از مسئولان استانی از بافت تاریخی و خانه های مجموعه پردیسان شهر اردکان بازدید کردند.

مجموعه پردیسان اردکان شامل پنج خانه ارزشمند تاریخی است که در محله چرخاب اردکان واقع شده و با توجه به اینکه یزد، یکی از قطب های اصلی گردشگران فرهنگی کشور بوده، و همچنین شهرستان اردکان نیز علاوه بر جاذبه های تاریخی، فرهنگی و طبیعی بسیار شاخص در مسیر شهرهای اصفهان و یزد قرار گرفته، که طرح پردیسان یکی از طرح های مهم و سودآور محسوب می شود

راه اندازی نخستین سرویس تاکسی ویژه گردشگری استان یزد

نخستین سرویس تاکسی ویژه گردشگری استان یزد با حضور مسعود سلطانی فر در محل استانداری راه اندازی شد.

این پروژه با سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت سازمان میراث فرهنگی به منظور راهنمایی و حمل و نقل گردشگران شهر یزد و سایر اماکن تاریخی و فرهنگی استان راه اندازی شده است. در این پروژه ده ها دستگاه ون و سواری، با کیفیت ارائه خدمات لوکس و رانندگان مسلط به زبان انگیلسی و آموزش دیده با لباس های متحدالشکل برای راهنمایی گردشگران تجهیز شده اند.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مراسم رونمایی از نخستین سرویس تاکسی ویژه گردشگری استان یزد ضمن گفتگو با رانندگان و دریافت جزئیات این طرح از مدیر پروژه، راهنمایی های لازم را ارائه کرد.

درخواست تورهای آمریکایی برای سفر به ایران به بیش از 2 برابر افزایش یافته است

مسعود سلطانی فر در جریان سفر به استان یزد در مصاحبه با واحد مرکزی خبر افزود: علیرغم محدودیت هایی که آمریکایی ها برای سفر اتباع 38 کشور به ایران ایجاد کردند و بر اساس اطلاعات دریافتی از آژانس ها و موسسات تورگردانی تاکنون نه تنها هیچ تور غربی و آمریکایی برای حضور در ایران لغو نشده است بلکه حتی متقاضیان ورود به ایران از خود آمریکا برای سال 2016 نسبت به سال های 2014 و 2015 به بیش از 2 برابر افزایش یافته است.

زنگ آغاز عملیات اجرایی هتل پنج ستاره اردکان نواخته شد

پس از بازدید مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و هیات همراه و جمعی از مسئولان استان از محل ساخت هتل پنج ستاره کوشک در اردکان، زنگ آغاز عملیات اجرایی این پروژه نواخته شد.

شرافت در این مراسم گفت: این هتل در زمینی به متراژ 12 هزار متر و با زیربنایی به متراژ 700 هزار ساخته می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد افزود: این پروژه با سرمایه گذاری بخش خصوصی با هزینه ای بالغ بر 2500 میلیارد ریال برنامه ریزی شده و امید است با حمایت این اداره کل و تلاش سرمایه گذار طی 5 سال آینده به بهره برداری کامل برسد. شاخصه اصلی این هتل نمای کلی هتل است که به نوعی طراحی شده که با معماری سنتی و اسلامی و همچنین بافت تاریخی شهر اردکان هماهنگی دارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1