4 اکتبر 2021 - 22:34
سلطانی فر در آئین گشایش بزرگ ترین هتل کشور خبر داد:

عبور 125 هتل 4 و 5 ستاره از مرحله صدور مجوز با پیشرفت فیزیکی تا 95 درصد

30 دسامبر 2015 - 11:30 dsfr.ir/8j3ec

عبور 125 هتل 4 و 5 ستاره از مرحله صدور مجوز با پیشرفت فیزیکی تا 95 درصد
اکبر توکلی
سلطانی فر در حال سخنرانی در مراسم افتتاح هتل اسپیناس پالاس

حدود 125 هتل چهار و پنج ستاره از مرحله صدور مجوز گذشته و با پیشرفت فیزیکی تا 95 درصد مواجه هستند؛ اتفاقی که در 90 سال اخیر بی سابقه بوده است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شامگاه دوشنبه در آئین گشایش هتل اسپیناس پالاس (بزرگ ترین هتل پنج ستاره کشور) با اعلام این خبر افزود: اگر موفق شویم با کمک دولت سیستم بانکی و صندوق توسعه ملی ظرف چهار و پنج سال آینده تسهیلات مورد نیاز را تامین کنیم می توان ادعا کرد تمام تاریخ هتل سازی ایران از سال 1300 تا 1392 یک طرف و این دولت در طرف دیگر قرار دارد.

سلطانی فر سپس از معاون رییس جمهور درخواست کرد با اهتمامی که دارد اوامر لازم را صادر کند تا از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی منابع مالی لازم برای تکمیل این پروژه ها تامین شود.

او یادآور شد: ایران در حال حاضر 1100 به اضافه 600 هتل آپارتمان دارد که از این میان 130 هتل چهار و پنج ستاره هستند که تلاش می کنیم کیفیت آن ها را استانداردسازی کنیم.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین گردشگری را موتور محرکی برای خروج ایران از رکود دانست و گفت: گردشگری گنج پنهانی است که ظرفیت دارد در دو برنامه ششم و هفتم توسعه اقتصاد ایران را متحول کند.

وی با اشاره به مصوبه اخیر دولت آمریکا گفت: تاکنون از سوی 9 نشریه خارجی و سازمان بین المللی ایران به عنوان مقصد اول گردشگری یا جزو پنج مقصد نخست پیشنهادی قرار گرفته است. این نشان می دهد مصوبه آمریکا تاثیر چندان جدی در صنعت گردشگری ایران نداشته باشد.

سلطانی فر گفت: لبخند رئیس جمهوری از دو سال قبل با رویکرد مثبت و تعامل گسترده ای که به دنیا نشان داد سبب شد صنعت گردشگری حیات جدیدی را آغاز کند و با وجود مشکلات پیش رو با حرکت های جهادگونه همه فعالان این بخش کارنامه خوبی را از خود به جای بگذارد.

وی ادامه داد: رشد 12 درصدی ما در گردشگری که سه برابر میانگین جهانی آن در دو سال اخیر بود مرهون مدیریت مقام معظم رهبری درمذاکرات هسته ای، تدبیر رئیس جمهوری و تلاش تیم مذاکره کننده هسته ای و زحمات همه مجموعه گردشگری کشور بود.

سلطانی فر در بخش دیگری از سخنانش اظهارکرد: برای فضای پساتحریم یک هزار و 500 پروژه پیشنهادی را در بسته پیشنهادی گردشگری برای ارائه به بخش خصوصی داخلی و بین المللی آماده کرده ایم که به تدریج ارائه خواهیم کرد.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر برنامه ریزی های انجام شده برای میزبانی ایران در سال 2016 از چند اجلاس جهانی گردشگری گفت: سوم ژانویه برابر با سیزده دی ماه همایش بین المللی برند گردشگری در اصفهان، همایش کشورهای راه ابریشم در ارومیه، نمایشگاه بین المللی گردشگری در تهران در اواخر بهمن  و اجلاس جهانی راهنمایان گردشگری در ابتدای 2017 را بین کشورهای مختلف میزبانی خواهیم کرد.

بر اساس این گزارش هتل اسپیناس پالاس با 75 هزار متر مربع زیربنا و 12 سالن همایش و آمفی تئاتر با ظرفیت 50 تا 1200 نفر، 43 اتاق و دفتر کار و همچنین بیش از 500 اتاق و سوئیت پذیرایی از مسافران و مهمانان به مساحت 130 تا 700 متر دارد که 56 سوئیت آن پرزیدنتال است. هتل اسپیناس پالاس واقع در شمال غربی تهران با حدود 15 هزار متر مربع زمین در برگیرنده امکاناتی شامل مراکز اقامتی و ورزشی و پذیرایی، 14 سالن اجتماع و یک کنسرت هال با ظرفیت 2500 نفر است.

تصاویر این مراسم را در "گالری عکس افتتاحیه هتل اسپیناس پالاس" ببینید.

1