ورود 10 فروند هواپیما تا پایان سال

28 دسامبر 2015 - 16:00 dsfr.ir/aq587

ورود 10 فروند هواپیما تا پایان سال
بعد چهارم
هواپیمای مسافربری بوئینگ 747

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی با بیان اینکه تا پایان امسال 10 فروند هواپیما با متوسط سن 11 سال وارد ناوگان هوایی کشور می شود، گفت: ایرلاین ها برنامه ای برای خرید هواپیماهای روسی ندارند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا؛ محمد خداکرمی در مراسم رونمایی از نقشه های هوانوردی تهیه شده توسط متخصصان داخلی در شرکت فرودگاه های کشور، با بیان اینکه تعدادی شرکت هواپیمایی داخلی در حال مذاکره برای خرید هواپیما و نوسازی ناوگان هستند و در این باره قراردادهایی منعقد شده است، گفت: روند خرید و ورود هواپیما زمان بر است و این پروسه به اعزام بازرس و بررسی اسناد هواپیما نیاز دارد که زمان می برد.

وی با اشاره به اینکه براساس برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال جاری 10 فروند هواپیما وارد ناوگان هوایی کشور می شود، افزود: متوسط سن هواپیماهای خریداری شده 11 سال است و سعی شده است که هواپیماهایی با عمر کمتر وارد ناوگان کشور شود.

معاون سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر اینکه خرید هواپیما نیازمند هماهنگی مالی توسط مقامات ارشد است، درباره خرید هواپیمای سوخو و توپولف، اظهار داشت: تا جایی که اطلاع دارم درخواستی از سوی شرکت های هواپیمایی اعلام نشده است، زیرا ایرلاین ها برای خریداری هواپیما باید مجوزهای سازمان هواپیمایی کشوری را اخذ کنند.

خداکرمی، تخصص های ناوبری از مهم ترین موضوعات در صنعت هواپیمایی دانست و گفت: خلبان درون کابین به چه طریق هواپیما را ناوبری کند و به مقصد برساند، البته در این زمینه نقش عوامل زمینی در تهیه نقشه های هوانوردی نیز موضوع قابل توجهی است.

وی با اعلام اینکه خلبان موقع پرواز و فرود فقط نیازمند دیدن باند است اما آنچه برای خلبان ضروری است، مسیریابی در شرایط گرد و غبار، بارش نزولات جوی و در ابر ها است که نقشه های هوانوردی و دستگاه های ناوبری در این حوزه نقش اساسی ایفا می کنند، افزود: یکی از نقش هایی که بازرسان ایکائو (سازمان جهانی هوانوردی) از برخی نقشه های هوانوردی ما داشته اند با تلاش دست اندرکاران صنعت حمل و نقل هوایی، بومی سازی شد.

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی تصریح کرد: این نقشه ها به خلبان کمک می کند از موقعیت و محدوده های پروازی درک بهتری داشته باشد و اگر مشکلی رخ داد، خلبان می داند تا چه حدی امکان کاهش ارتفاع دارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1