در جمع راهنمایان گردشگری عنوان شد؛

کنایه رحمانی موحد به مدیران سابق گردشگری / پاسخگوی وعده ها باشید

28 دسامبر 2015 - 12:00 dsfr.ir/pr7ib

کنایه رحمانی موحد به مدیران سابق گردشگری / پاسخگوی وعده ها باشید
iftga.com
لوگوی کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری در سال 2017

کسانی که در دولت قبل گفتند این سازمان باید سرویس بهداشتی بسازد اکنون پاسخگو باشند؛ ما در کشور حوزه های تعریف شده ای داریم و هر بخشی باید به وظایف خود بپردازد.

"معاون گردشگری کشور"

به گزارش خبرگزاری مهر، بازرسان کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری که برای بررسی شرایط میزبانی ایران در سال 2017 به ایران آمده بودند، عصر روز یکشنبه در نشست خبری مشترکی با مسئولان سازمان میراث فرهنگی و راهنمایان گردشگری یکی از مشکلات پیش روی میزبانی ایران را نبود سرویس بهداشتی اعلام کردند.

مرتضی رحمانی موحد، معاون گردشگری کشور در این نشست و در پاسخ به سوال خبرنگاران که پرسیدند اکنون با توجه به مطرح شدن چنین مشکلاتی سازمان میراث فرهنگی قرار است چه کاری انجام دهد، گفت: خدا خیر بدهد به کسی که گفت می خواهد در ایران سرویس بهداشتی بسازد. مثال «چون گذارد خشت اول بر زمین معمار کج» را می توان برای سرویس های بهداشتی در نظر گرفت. باید شهرداری ها به این موضوع بپردازند. کسانی که در دولت قبل گفته بودند می توانند این کار را انجام دهند و نتوانسته اند، اکنون باید پاسخگو باشند. مباحثی را که با آن ها برخورد کرده اید را مطالبه کنید. کسی که می خواهد مدیریت گردشگری در کشور انجام دهد و حضور گردشگران خارجی را افزایش دهد، باید بتواند از عهده چنین کارهایی برآید.

وی افزود: ما موظفیم در حوزه حاکمیتی برای این کنوانسیون و اجرای آن حمایت کنیم و با حداکثر همراهی دستگاه های متولی کار کنیم. بحث ویزا نیز در اختیار سازمان میراث فرهنگی نیست، اما باید بتوانیم از دستگاه های مختلف برای گرفتن حمایت استفاده کنیم.

معاون گردشگری کشور از مسئولان برگزاری کنوانسیون 2017 خواست که کرمان را جزء یکی از مکان های بازدید راهنمایان گردشگری در سال 2017 قرار دهد، گفت: سال 2017، سالی است که یکی از استان های پهناور ما موفق به داشتن 5 اثر جهانی خواهد شد. درخواستم این است که در برنامه دیدار این کنوانسیون کرمان را نیز جزء مقصدها قرار دهید. چون این استان با وجود ظرفیت های زیاد نیازمند حمایت و نگاه جهانی است و این فرصتی است که توسط خودمان به وجود آمده است.

در بخش دیگری از این نشست محسن حاجی سعید یکی از اعضا انجمن راهنمایان گردشگری هم به موضوع مطرح شده درباره سرویس های بهداشتی واکنش نشان داد و گفت: قرار نیست در یکسال پیش رو همه مشکلات گردشگری را حل کنیم، اما مشکلاتی که بازرسان اعلام کردند مانند پارکینگ و سرویس بهداشتی به خاطر عدم مشارکت شهرداری ها است. به خاطر همین با نمایندگان شهرداری در استان ها صحبت کردیم و سازمان میراث فرهنگی نیز فشار آورده است. رفع مشکل سرویس های بهداشتی جزو کارهایی است که شهرداری ها موظف به انجام آن هستند ما از رسانه ها می خواهیم که پیگیر این موضوع باشند. چون شهرداران اصفهان، یزد حتی ابرکوه قول داده اند در مکان هایی که پیش بینی شده تا یکسال آینده مشکل سرویس بهداشتی و پارکینگ را حل کنند.

روبی روی، از بازرسان و نایب رئیس فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری هم در پاسخ به سوالی درباره مشکل مصوبه کنگره آمریکا درباره حضور گردشگران 38 کشور در ایران و تاثیر آن در میزبانی کنوانسیون 2017 توضیح داد: این یک تصمیم فردی است و کسی که می خواهد به ایران سفر کند با توجه به چنین محدودیت هایی، باید ببیند آیا تصمیم به سفر دارد یا خیر؟ همچنین این مساله سیاسی است و ما نمی توانیم پاسخگوی آن باشیم.

بازرس فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری از برگزاری این کنوانسیون در ایران چه حمایت های معنوی و مالی خواهد کرد؟ اظهار کرد: بدون شک فدراسیون و هیات اجرایی حمایت از این برنامه را بخشی از کارهای خود می داند. علت حضور ما نیز می تواند یکی از این حمایت ها باشد. ما تلاش خود را برای تشویق افراد برای حضور در این برنامه و ارتقاء کنوانسیون انجام خواهیم داد. وب سایت فدراسیون نیز در شبکه های اجتماعی ابزاری برای هر چه بهتر مطرح کردن این کنوانسیون به حساب می آید.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
11 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1