در حاشیه مراسم گرامیداشت شصت و سومین سالگرد درگذشت استاد کریم ساعی:

اولین اظهارنظر رئیس سازمان جنگل ها در خصوص طرح ادغام

27 دسامبر 2015 - 09:30 dsfr.ir/re5a7

اولین اظهارنظر رئیس سازمان جنگل ها در خصوص طرح ادغام
ion.ir
خداکرم جلالی رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در خصوص طرح ادغام این سازمان با بخش آب وزارت نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست سخن گفت.

به گزارش زیست بوم؛ خداکرم جلالی که در مراسم گرامیداشت شصت و سومین سالگرد درگذشت استاد کریم ساعی حضور یافته بود گفت: به شخصه هنوز نمی توانم در خصوص این ادغام قاطعانه نظر بدهم.  سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان نظارتی است و باید بر کل امور مربوط به آب، خاک و هوا نظارت داشته باشد.

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور افزود: این سازمان عملکرد پایشی دارد و اینکه در طرح ادغام وارد امور اجرایی بشود موضوعی است که به نظر می رسد باید در آن دقت کرد که آیا یک سازمان نظارتی می تواند همزمان بر عملکرد اجرایی خود هم نظارت کند؟

جلالی در ادامه با اشاره به نشست خود با معصومه ابتکار بیان داشت: خانم ابتکار هم خود به نقش نظارتی سازمان محیط زیست واقف است و اذعان دارند که سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به سبب تجربه طولانی که در امر اجرا دارد در این زمینه می تواند عملکرد بهتری داشته باشد.

وی افزود: به نظر من هنوز از ظرفیت های نظارتی سازمان محیط زیست به نحو مطلوب استفاده نشده است و وقتی صحبت از ادغام سازمان ها می کنیم باید به نحوه عمل آن ها هم دقت کنیم. امیدوارم سازمان محیط زیست بتواند با اقتدار در حیطه وظایف خود عمل کند.

جلالی در پایان افزود: من به جمع بندی در خصوص ادغام نرسیده ام و به نظرم بهتر است اجازه بدهیم این طرح در دولت روال طبیعی خودش را طی کند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1