سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران:

افزایش آلاینده های هوای تهران تا روز دوشنبه ادامه دارد

26 دسامبر 2015 - 16:40 dsfr.ir/mv5ht

افزایش آلاینده های هوای تهران تا روز دوشنبه ادامه دارد
مجتبی محمدلو
آلودگی هوای تهران

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران با بیان اینکه کیفیت هوای تهران امروز با شاخص 132 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس جامعه قرار دارد، گفت: افزایش آلاینده ها را تا روز دوشنبه داریم.

به گزارش ایلنا، لیلا نظری با اعلام این خبر افزود: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران بر میزان غلظت آلاینده منواکسیدکربن امروز شنبه 5 دیماه نسبت به روز گذشته افزوده و از میزان غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از 10 میکرون کاسته شده است و در میزان غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از 2/5 میکرون تغییری مشاهده نمی شود.

وی گفت: به این ترتیب میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون فرا تر از حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا هم اکنون به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران پیش بینی سازمان هواشناسی را در خصوص هوای شهر تهران را حاکی از آسمان کمی تا قسمتی ابری و غبارآلود دانست و تصریح کرد: انتظار می رود شاخص کیفیت هوا تا ساعات ظهر در شرایط ناسالم برای گروه های حساس باقی بماند و بارش باران نداشته باشد.

نظری تاکید کرد: توصیه می شود در شرایط ناسالم برای گروه های حساس، افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان باید از فعالیت های طولانی مدت و سنگین در فضای باز اجتناب کنند و سایر افراد فعالیت های طولانی و سنگین خود را در فضای باز کاهش دهند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1