13 نوامبر 2019 - 03:54

برخورد هواپیمای ماهان با اتوبوس در فرودگاه استانبول

24 دسامبر 2015 - 13:20 dsfr.ir/3t371

برخورد هواپیمای ماهان با اتوبوس در فرودگاه استانبول
مشرق
برخورد هواپیمای ایرانی با اتوبوس در فرودگاه استانبول

امروز یک رسانه در خبری که منتشر کرد مدعی شد یک فروند هواپیمای شرکت ماهان ایران در فرودگاه استانبول پس از برخورد شدیدی با گارد ریل پیست متوقف شده است.

به گزارش خبرگزاری نسیم؛ مدیرعامل شرکت هواپیمایی ماهان جزییات برخورد یک دستگاه اتوبوس با یک فروند هواپیمای این شرکت در فرودگاه استانبول ترکیه را تشریح کرد و اعلام داشت که در حین تخلیه مسافر، یک دستگاه اتوبوس مسافربری با چرخ جلوی این هواپیما برخوردی جزیی داشته است.

حمیدرضا عرب نژاد، مدیرعامل شرکت هواپیمایی ماهان افزود: در این برخورد که در لحظه پارک اتوبوس با چرخ جلوی هواپیما اصابت کرده نه تنها به کسی آسیبی وارد نیامده بلکه هواپیما نیز آسیب جدی  ندیده است.

وی، اطمینان داد که جای هیچ گونه نگرانی  در این بین وجود ندارد.

هم چنین معاون فنی هواپیمایی ماهان در گفت و گو با ایسنا؛ درباره آخرین وضعیت برخورد هواپیمای ماهان به گاردریل اپرون (پارکینگ) فرودگاه استانبول گفت: صبح امروز (پنج شنبه 3 دی) یک فروند هواپیمای ایرباس 310 به شماره پرواز 112، فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) را به مقصد فرودگاه استانبول ترک کرد که با موفقیت و بدون هیچ سانحه ای در این فرودگاه به زمین نشست.

فرامرز سروی افزود: بعد از فرود هواپیما در فرودگاه استانبول، این هواپیما در اپرون فرودگاه توقف کرد که خلبان ایرباس 310 را در حالت پارکینگ بریک (ترمز هواپیما) قرار داد. اما متأسفانه پارکینگ بریک این هواپیما عمل نکرد و هواپیما به حرکت درآمد که منجر به برخورد آن با گاردریل اپرون شد.

وی درباره دلیل عمل نکردن پارکینگ بریک هواپیما در اپرون فرودگاه استانبول اظهار کرد: اینکه چرا پس از قرار دادن هواپیما در حالت پارکینگ بریک، ایرباس 310 حرکت کرد، با بررسی جعبه سیاه توسط سازمان هواپیمایی ترکیه در حال بررسی است؛ چراکه طبق پروتکل بین المللی، بررسی هر اتفاق در فرودگاه هر کشور بر عهده سازمان هواپیمایی همان کشور است.

سروی ادامه داد: خوشبختانه هیچ آسیبی به مسافران و کادر پرواز وارد نشد و بدون هیچ مشکلی هواپیما را ترک کردند و خوشبختانه در اثر این برخورد خسارت جزئی به هواپیما وارد شده است.

دیدگاه ها

  • علی 26 دسامبر 2015 - 18:17

    معمولا یک قطعه چوب که به آن چک می گویند. زیر چرخ هواپیما می گذارند

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1