27 می 2020 - 14:30
معاون گردشگری سازمان؛

ایران در صدر مقاصد گردشگری جهان قرار دارد

23 دسامبر 2015 - 18:30 dsfr.ir/761r2

ایران در صدر مقاصد گردشگری جهان قرار دارد
میراث آریا
مراسم آغاز عملیات ساخت بزرگ ترین مجموعه تفریحی و گردشگری سیرجان

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: در حال حاضر ایران در صدر مقاصد گردشگری جهان قرار گرفته است و این مسئله می تواند نوید بخش رشد چشمگیر ورود گردشگران خارجی به کشور باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل روابط عمومی کرمان؛ "مرتضی رحمانی موحد" معاون گردشگری سازمان در آیین آغاز عملیات ساخت بزرگ ترین مجموعه تفریحی و گردشگری سیرجان با اشاره به اینکه در حال حاضر همه ما به این امر مهم و ضروری رسیده ایم که باید گردشگری راه بیفتد، افزود: با توجه به مراحل تهیه برنامه سند ششم توسعه کشور در حوزه گردشگری از طریق رشد گردشگر و توسعه و اشتغال می توان در راستای اقتصاد مقاومتی و کاهش میزان سطح اتکاء به نفس و نیز ایجاد درآمدهای پایدار گام برداشت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 9 درصد تولید ناخالص داخلی کشورهای جهان از محل صنعت گردشگری است، اظهار داشت: امروزه 5/6 درصد تولید ناخالص ایران به صنعت گردشگری باز می گردد و این مسئله در اشتغال زایی نقش بسیار مهمی دارد.

رحمانی موحد با اشاره به اینکه پس از توافق وین تلاش دولت تدبیر و امید بر آن بوده تا تصویر مطلوبی از ایران در برابر دیدگان گردشگران خارجی ایجاد کنند ، تصریح کرد: خوشبختانه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اقدامات موثری در راستای نیل به اهداف توسعه صنعت اشتغال زا و پرسود گردشگری در برنامه ششم توسعه انجام داده است.

وی با ابراز خرسندی از قرار گرفتن ایران در صدر مقاصد گردشگری جهان توسط نشریه نشنال جئوگرافیک و میزبانی فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری در سال 2017 میلادی، افزود: این مسئله نوید بخش رشد چشمگیر ورود گردشگران خارجی به کشور خواهد بود.

رحمانی موحد با تاکید بر اینکه استان کرمان یکی از استان های مستعد در صنعت گردشگری کشور است، بیان داشت: این خطه دارای استعدادهای بالقوه و بالفعل گردشگری در کنار تاریخ کهن می باشد، بطوریکه تاکنون 3 اثر استان کرمان شامل ارگ بم، باغ شاهزاده ماهان و روستای صخره ای میمند در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده که پرونده ثبت قنات ها و کویر لوت استان کرمان نیز در انتظار ثبت جهانی قرار دارند.

وی با بیان اینکه بیابان لوت به عنوان اولین اثر طبیعی ایران در شرف ثبت جهانی قرار دارد، بیان داشت: بدون شک این اتفاق مهم به همراه ثبت جهانی قنات های ایران در چهلمین نشست کمیته میراث جهانی یونسکو در ژوئن 2016 در شهر استامبول ترکیه مطرح خواهد شد که در نهایت سبب می شود، استان کرمان 5 اثر در فهرست میراث جهانی را به خود اختصاص دهد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به اینکه استان کرمان آماده جهش بزرگی در صنعت گردشگری است، تصریح کرد: خوشبختانه با حمایت مقامات ارشد استان کرمان، بخش خصوصی حضوری بسیار فعالانه در حوزه های مختلف صنعت گردشگری و سرمایه گذاری در بافت تاریخی این خطه دارد.

رحمانی موحد به پروژه ساخت بزرگ ترین مجموعه تفریحی و گردشگری سیرجان اشاره کرد و گفت: استان کرمان نیازمند احداث چنین پروژه های عظیمی می باشد تا بتواند پاسخگو بخشی از نیاز گردشگران داخلی و خارجی باشد.

وی با بیان اینکه میزان ورود گردشگران خارجی به استان کرمان در طول عمر دولت تدبیر و امید (2 سال گذشته) رشد 30 تا 35 درصدی داشته است، افزود: امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد. وی استان کرمان را به عنوان محور مهم و موثر در صنعت گردشگری کشور دانست و خاطرنشان کرد: ما حساب ویژه ای بر روی استان کرمان در راستای تحقق اهداف بلندمان در مسیر توسعه گردشگری کشور باز کرده ایم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1