18 اکتبر 2019 - 15:37

ورود سامانه بارشی به کشور از امروز

23 دسامبر 2015 - 11:30 dsfr.ir/1z44v

ورود سامانه بارشی به کشور از امروز
عبدالواحد میرزازاده
بارش باران و عبور یک عابر پیاده از خیابان

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از ورود سامانه بارشی فعال از جنوب غرب کشور خبر داد و افزود: در روز چهارشنبه، بارش باران و برف پیش بینی می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور؛ احد وظیفه گفت: بر اساس تحلیل آخرین داده های هواشناسی، طی امروز همچنان جوی آرامی در استان های واقع در نیمه شمالی کشور حاکم بوده که سبب تداوم پایداری هوا و افزایش آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پر جمعیت خواهد شد.

وی اظهار کرد: از ظهر چهارشنبه سامانه بارشی فعالی از سمت جنوب غرب وارد کشور شده و به تدریج تا اواخر این روز سبب بارش باران و برف و در برخی نقاط رعد و برق و وزش باد در استان های واقع در جنوب غرب، برخی نقاط جنوب، غرب، مرکز و دامنه های مرکزی زاگرس خواهد شد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: این سامانه در روز پنجشنبه علاوه بر نواحی ذکر شده در مناطق شرق و بخش هایی از جنوب شرق سبب بارش برف و باران و همچنین در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و شرقی سبب بارش پراکنده برف و باران می شود.

به گفته وظیفه، شدت بارش از اوایل شب چهارشنبه و طی روز پنجشنبه در استان های خوزستان، فارس، بوشهر، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان و جنوب اصفهان خواهد بود. تا ظهر چهارشنبه نیز وزش باد نسبتا شدید جنوبی در استان های گیلان و اردبیل و افزایش نسبی دما در استان های ساحلی خزر پیش بینی می شود.

وی افزود: از اوایل شب چهارشنبه و روز پنجشنبه با نفوذ جریانات شمالی، بارش پراکنده و کاهش نسبی دما در استان های ساحلی خزر رخ خواهد داد، همچنین خلیج فارس از اواخر چهارشنبه تا روز جمعه مواج پیش بینی می شود. لازم به ذکر است سامانه فوق تا روز شنبه در نیمه جنوبی کشور فعال خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در مورد وضعیت هوای تهران طی روزهای آینده گفت: هوای تهران در روز چهارشنبه، کمی ابری، در پاره ای نقاط غبارآلود، در اواخر وقت افزایش ابر و در روز پنجشنبه، نیمه ابری تا ابری، همراه با غبار محلی، در بعضی ساعات بارش پراکنده با بیشینه و کمینه دمای 8 و 2 درجه سانتیگراد برای هر دو روز خواهد بود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 15 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1