ارسال مدارک پیوستن مجدد ژئوپارک قشم به شبکه جهانی ژئوپارک ها

22 دسامبر 2015 - 12:50 dsfr.ir/8u43e

ارسال مدارک پیوستن مجدد ژئوپارک قشم به شبکه جهانی ژئوپارک ها
وبلاگ هوافضا
دره ستارگان قشم

مدارک پیوستن مجدد ژئوپارک قشم به شبکه جهانی ژئوپارک ها آذر ماه امسال با هدف حل مشکلات مطرح شده به یونسکو ارسال شده است.

"سرپرست مدیریت ژئوپارک قشم"

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، حمیدرضا محسن پور با بیان اینکه ارزیابی اولیه اوایل سال 95 توسط کارشناسان شبکه جهانی ژئوپارک ها انجام می شود، افزود: در صورت نبود نقص، این پرونده تا شهریورماه برای طرح و اضافه شدن به 112 ژئوپارک جهان آماده می شود.

وی با اعلام اینکه دو تن از اعضای اصلی شبکه ژئوپارک های یونسکو شامل رییس و مسئول بخش ژئوپارک های علوم زمین یونسکو در نیمه نخست اسفندماه امسال به قشم سفر خواهند کرد، گفت: حضور این مسئولین به دعوت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از اهمیت خاصی برخوردار خواهد بود.

این مقام مسئول از کنفرانس فنلاند به عنوان فرصتی مناسب برای معرفی هرچه بهتر و بیشتر ژئوپارک قشم به جهانیان یاد کرد و افزود: برگزاری کارگاه ها و مقاله های مختلف در این کنفرانس موجب شد، نگاه شبکه جهانی به ژئوپارک قشم معطوف شود.

وی بیان داشت: تاثیر این کنفرانس به حدی بود که برای ثبت ژئوپارک قشم در زمره ژئوپارک های جهان، از ورود آن بدون ماندن در فهرست انتظار، استقبال شد.

محسن پور با اشاره به رشد قابل ملاحظه ای که در برنامه های ژئوپارک قشم برای جهانی شدن انجام شده، از همکاری دستگاه های مختلف و عزم سازمان منطقه آزاد قشم برای پیوستن دوباره ژئوپارک قشم به لیست جهانی تقدیر کرد.

وی ایجاد زیرساخت های مختلف از جمله خواناسازی، تابلوگذاری، اطلاع رسانی جاده ای، استقلال تشکیلاتی ژئوپارک و به رسمیت شناخته شدن ژئوپارک قشم از سوی سازمان محیط زیست برای فعالیت در مناطق حفاظت شده و جنگل های حرا را از نکات مهم پیوستن دوباره این نهاد به شبکه جهانی ژئوپارک ها، دانست.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1