روز آخر مسابقات رفتینگ کاپ آزاد اروپا در ترکیه

ریاست کمیته رفتینگ توریستی و حفاظت از رودخانه ها به ایران رسید

20 دسامبر 2015 - 16:30 dsfr.ir/j37fw

ریاست کمیته رفتینگ توریستی و حفاظت از رودخانه ها به ایران رسید
امیرعلی رزاقی
یک ایرانی مسئول کمیته رفتینگ توریستی و حفاظت از رودخانه ها شد

یک ایرانی در حاشیه مسابقات قهرمانی رفتینگ (قایقرانی در رودخانه های خروشان) اندونزی، به عنوان رئیس کمیته رفتینگ توریستی و حفاظت از رودخانه ها انتخاب شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کیانوش محرابی مدیر انجمن رفتینگ ایرانیان در نشستی با خبرنگاران حوزه گردشگری گفت: فدراسیون جهانی رفتینگ دارای چند کمیته است که یکی از آن ها به امور مسابقات مربوط می شود و کمیته دیگر به موضوع گردشگری و رفتینگ و حفاظت از آن که منظور همان حفاظت از رودخانه هاستف ارتباط دارد.

وی افزود: این مسئولیت سنگین است چون هم می توان با این فرصت پیش آمده ایران را در زمینه برگزاری تور رفتینگ معرفی کرد و هم اینکه دیگران می خواهند بدانند حالا که یک ایرانی ریاست این کمیته را بر عهده گرفته و رفتینگ در ایران چگونه برگزار می شود. امیدوارم در این دو سالی که مسئولیت کمیته را بر عهده دارم بتوانم ایران را به خوبی معرفی کنم. دلیل انتخاب من در این کمیته یکی ازائه طرح تور رفتینگ برای معلولان بود و دیگری پیشنهاد برای تعریف یک استاندارد جهانی برای آن.

وی با اشاره به اینکه هدف اصلی فدراسیون رفتینگ، ورزشی است بیان کرد: فدراسیون جهانی با افرادی مواجه شد که در بخش گردشگری فعال هستند و پس کمیته آموزش و امور راهنمایان رودخانه را برگزار کرد و از سال 2009 راهنمایان رودخانه ها را آموزش داد. طرح من این است که این کار را به کمیته های توریستی و شرکت های توریستی توسعه دهیم. من می خواهم این کمیته را با کمیته راهنمایان گره بزنم.

محرابی بیان کرد: این کمیته نوپاست اما مخاطب آن همه برگزارکنندگان تورهای رفتینگ در دنیاست و با وجود اینکه از سال 2007 کارش را شروع کرده اما فعالیت های گسترده ای نداشته است. اکنون می خواهیم استانداردی را برای راهنمایان گردشگری رفتینگ تهیه و آن را در کشورهای مختلف به مدت 2 سال به صورت آزمایشی اجرا کنیم در سال سوم هم در سطح همه کشورهای برگزار می شود من عضوی از همین گروه هستم و با پایان ریاستم در کمیته این طرح باز هم اجرا می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1