15 اکتبر 2019 - 22:11

کاهش سفرها به مرنجاب پس از اعلام ممنوعیت تورهای مختلط

20 دسامبر 2015 - 09:40 dsfr.ir/hg1ik

کاهش سفرها به مرنجاب پس از اعلام ممنوعیت تورهای مختلط
امید اسدی
کاهش سفرها به کویر مرنجاب

مرنجاب نسبت به هفته های گذشته با مشکل گردشگر مواجه شده است.

"معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان"

محسن یارمحمدیان گفت: در هفته های گذشته مخصوصا در اواخر هفته 500 نفر به این منطقه گردشگری می رفتند ولی در آخر هفته گذشته تنها 52 نفر به آنجا سفر کرده اند.

19 آذر امسال دادستان آران و بیدگل در استان اصفهان اعلام کرد که گردشگران و تورهای مختلط حق ورود به منطقه گردشگری مرنجاب و شهر زیرزمینی نوش آباد را ندارند.

یارمحمدیان گفت که دستور ممنوعیت تورهای مختلط به این مناطق را رئیس کل دادگستری استان اصفهان صادر کرده و از 23 آذر ماه از ورود تمامی تورهای مختلط به این منطقه جلوگیری شده است.

مقام های دادگستری اصفهان گفته اند که مختلط بودن تورهای گردشگری باعث "هنجارشکنی ارزش های دینی و انقلابی" می شود.

پیشتر، تابناک گزارش داده بود که در محرم امسال، شماری از توریست هایی که در قالب یک تور مختلط به این منطقه سفر کرده بودند، "اقدام به کشف حجاب" کردند.

به گزارش دنیای سفر؛ سه روز پس از اعلام این خبر، ممنوعیت برگزاری تورهای مختلط، به شرط "رعایت شئونات اسلامی" رفع شد.

با این حال، یارمحمدیان گفت: "بررسی اتاق ها و اقامتگاه مرنجاب نشان می دهد که میزان اقامت توریست ها نسبت به گذشته تنها 10 درصد شده است."

او ادامه داد: "همواره در کویر مرنجاب 24 اتاق کاروانسرا پر می شد و 50 تا 60 خانوار نیز در محوطه کاروانسرا چادر می زدند و هم چنین یک کمپ 200 نفره نیز به دلیل استقبال همواره برپا بود، اما آخر هفته گذشته حتی اتاق های کاروانسرا نیز پر نشد و این نشان از افول گردشگری منطقه دارد."

به گفته او "در کویر مرنجاب اکثر کاسبان و 15 راهنمای تور منطقه، بومی هستند که متاسفانه در پایان این هفته فقط یک تورلیدر در منطقه فعال بوده و کاسبان نیز با کمبود مسافر و کاهش فروش مواجه شدند."

گزارش دنیای سفر در این رابطه را بخوانید: بالاخره کویر مرنجاب، آزاد است یا ممنوع؟

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
13 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1