میراث فرهنگی یزد اعلام کرد؛

موافقت نامه تأسیس 10 منطقه نمونه گردشگری استان یزد باطل شد

19 دسامبر 2015 - 14:40 dsfr.ir/p4259

موافقت نامه تأسیس 10 منطقه نمونه گردشگری استان یزد باطل شد
دیمیتری چیستوپرودف
شهر تاریخی یزد

بر اساس بررسی به عمل آمده به ویژه در نظر گرفتن پیشرفت فیزیکی مناطق نمونه گردشگری استان، موافقت تأسیس 10 منطقه نمونه گردشگری یزد باطل و تنها مجوز 4 منطقه تایید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، با توجه به اینکه از سال 86 به بعد، 45 منطقه نمونه گردشگری در استان تصویب شده است و در عمل حتی برای تعدادی از آن ها نیز سرمایه گذار انتخاب شده بود، از سال گذشته موضوع ارزیابی و بازنگری در مورد آن ها در دستور کار قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، در کارگروه گردشگری مقرر شد طی جلسه ای با نظر کمیته تخصصی کارگروه، تصمیم نهایی در این زمینه اتخاذ شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان در این زمینه اظهار داشت: خوشبختانه شورای عالی معماری و شهرسازی نیز در این زمینه مصوبه و شیوه نامه ای را ابلاغ كرده و از سوی معاونت سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی بر اساس مصوبات کارگروه گردشگری و شیوه نامه ابلاغی نسبت به ارزیابی اقدام كرده و گزارش آن به کمیته تخصصی کارگروه گردشگری ارائه شده و در نهایت تنها مجوز چهار منطقه نمونه گردشگری تمدید شد.

محمدمهدی شرافت افزود: 30 منطقه فاقد سرمایه گذار بودند و در سایر موارد نیز مشکلات تأمین آب و مجوزهای مربوطه یا عدم اهلیت سرمایه گذار و مواردی از این قبیل که موجب عدم پیشرفت کار بوده، وجود داشته که این عوامل منجر به لغو مجوزها شد.

وی خاطرنشان کرد: در تعدادی از مناطق با تغییر سطح یا شیوه و نوع نگاه و استفاده از توان سرمایه گذار که حداقل 20 درصد برآورد احداث مجموعه را در ابتدای کار داشته باشند، تلاش خواهیم داشت تا شاهد افزایش ظرفیت گردشگری استان باشیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1