پای گردشگران به جزیره خارگ باز می شود

19 دسامبر 2015 - 11:40 dsfr.ir/eh0lg

پای گردشگران به جزیره خارگ باز می شود
khark.ir
جزیره خارگ

نوروز 95 این امکان برای گردشگران فراهم می شود تا بتوانند از طریق سفرهای دریایی، به جزیره خارگ سفر کنند.

به گزارش مانا؛ معاون سرمایه گذاری و گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته قصد داریم امسال برای نخستین بار همراه با کاروان راهیان نور، گردشگران معمولی را جهت بازدید از جاذبه های جزیره خارگ از طریق سفر دریایی به این جزیره انتقال دهیم.

ناصر امیرزاده عنوان کرد: از آنجا که تاکنون این شرایط برای گردشگران فراهم نبوده است که بتوانند از طریق سفر دریایی به جزیره خارگ وارد شوند، لذا پیش بینی می شود در ایام نوروز گردشگران زیادی از این طرح گردشگری دریایی استقبال کنند.

وی در ادامه گفت: هر ساله کاروان راهیان نور مقدمات سفر به جزیره خارگ را در ایام نوروز برپا می کند اما گردشگران معمولی نمی توانستند به همراه این تور به خارگ سفر کنند.

این مقام مسئول در استان بوشهر اذعان داشت: با رایزنی های صورت گرفته با مسئولان برگزاری کاروان راهیان نور، این قول از سوی آن ها داده شد تا این کاروان در سفرهای دریایی به جزیره خارگ در ایام نوروز سایر گردشگران را نیز به این جزیره انتقال دهد.

معاون سرمایه گذاری و گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر، خاطرنشان ساخت: به دلیل وجود پایگاه های مهم صنعتی و نظامی، رفت و آمد به جزیره خارگ جز برای اهالی و ساکنان آن ممنوع است. کسانی که تمایل به سفر به جزیره خارگ داشته باشند، باید قبل از هر اقدامی از طریق قانونی دلایل سفر خود را به فرمانداری بوشهر یا بخشداری خارگ اعلام کنند و موافقت مکتوب آنان را جهت سفر به این جزیره دریافت کنند.

امیرزاده در ادامه گفته های خود یادآور شد: در صورتی که بخش خصوصی نسبت به برگزاری تورهای گردشگری به جزیره خارگ اقدام کند و به تدریج پای گردشگران به جزیره خارگ باز شود، مسئولان استانی و نیز مقامات این جزیره نسبت به ورود گردشگران به خارگ رغبت نشان خواهند داد. به این ترتیب به تدریج محدودیت های فعلی ورود گردشگران به جزیره خارگ برداشته می شود و شاهد رونق بیش از پیش گردشگری دریایی در استان بوشهر از طریق سفرهای دریایی به این جزیره خواهیم بود.

این مقام مسئول در استان بوشهر اذعان داشت: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر از آمادگی کامل جهت حمایت سرمایه گذاران بخش خصوصی که قصد دارند نسبت به برگزاری تورهای گردشگری به جزیره خارگ اقدام کنند، برخوردار است.

وی اظهار کرد: هم اکنون سفرهای دریایی به صورت روزانه از مقاصد بندر گناوه و بندر بوشهر به جزیره خارگ انجام می شود اما این شناورها چارتر بوده و امکان سوار شدن افراد متفرقه در این شناورها وجود ندارد.

معاون سرمایه گذاری و گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر، خاطرنشان ساخت: جزیره خارگ علاوه بر دارا بودن سواحل زیبای مرجانی، دارای آثار تاریخی متعددی نیز هست که از جمله مهم ترین آن ها می توان به کتیبه هخامنشی که اخیرا در این جزیره کشف شده است اشاره کرد. همچنین در این جزیره حیات وحش منحصر به فردی وجود دارد که از جذابیت زیادی برای گردشگران به ویژه طبیعتگردان برخوردار است.

جزیره صخره ای-مرجانی خارگ با بیش از 10 هزار نفر جمعیت با مساحت 35 کیلومتر مربع در فاصله 54 کیلومتری شمال غربی بوشهر واقع شده است. این جزیره از معدود جزایر خلیج فارس است که در آن آب شیرین یافت می شود. آهو، کلاغ هندی، اگرت، فلامینگو، غاز، باکلان، کبک و تیو از مهم ترین حیات وحش این جزیره است. در اطراف این جزیره گونه های منحصر به فرد آبزیان زیست می کنند که به همین دلیل جزیره خارگ و خارگو تحت حفاظت سازمان محیط زیست قرار گرفته اند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1