یونیدو استانداردهای صنایع دستی ایران را ارایه می دهد

16 دسامبر 2015 - 15:40 dsfr.ir/sd2k3

یونیدو استانداردهای صنایع دستی ایران را ارایه می دهد
wikimedia.org
نشان یونیدو

مشاور صنایع خلاق سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) گفت: ورود صنایع دستی ایران به بازارهای جهانی نیاز به رعایت استانداردهایی است که به زودی ارائه می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان؛ جولیو ویناچا در نشست با خبرگان سوغات و صنایع دستی استان سمنان با تاکید بر ضرورت ورود تولیدات صنایع دستی این استان به بازارهای جهانی، اظهار داشت: راه های فروش صنایع دستی استان سمنان در بازارهای جهانی نیز نیازمند رعایت همین استانداردهاست.

وی در اولین سفر خود به ایران و استان سمنان، از بالا بودن سطح صنایع دستی این استان ابراز رضایت کرد و گفت: قیمت تولیدات صنایع دستی استان سمنان باید طبق بازارهای جهانی تعدیل شود.

کارشناس سازمان یونیدو، صنایع دستی را ابزار حفظ و بقای ارزش های محلی، اشتغال زایی و زمینه ساز رشد گردشگری دانست و افزود: باید استقبال نسل جوان از یادگیری و اشتغال در حوزه صنایع دستی افزایش یابد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان نیز با ابراز امیدواری نسبت به اینکه این سفر نتایج مطلوبی را به همراه داشته باشد، گفت: اقدام های یونیدو در حوزه صنایع دستی پاکستان و اندونزی قابل توجه است.

حسین خواجه بیدختی با اشاره به پایین بودن سطح تحصیلات در برخی از هنرمندان صنایع دستی، ابراز امیدواری کرد: ارائه راهکارهای کارشناس یونیدو در توسعه صنایع دستی و گردشگری استان سمنان و فراهم کردن زمینه حضور تولیدات صنایع دستی استان در بازارهای جهانی موثر باشد.

حضور مشاور سازمان یونیدو در استان سمنان با تلاش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان و در راستای اجرای طرح ملی تکاپو با هدف تجاری سازی محصولات گردشگری با محوریت سوغات و صنایع دستی استان سمنان انجام شد.

جولیو ویناچا در سفر به استان سمنان از بازارچه صنایع دستی گرمسار، کاروانسرای ده نمک آرادان، کارگاه صنایع دستی و فرش دستباف سمنان و ... بازدید کرد و چند برنامه بازدید و نشست با فعالان حوزه صنایع دستی در شهرستان های دامغان و شاهرود داشت.

گفتنی است؛ بیش از 4 هزار هنرمند صنایع دستی در 52 رشته فعال صنایع دستی در استان سمنان فعالیت دارند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1