12 نوامبر 2019 - 09:43
در استان چهارمحال و بختیاری صورت گرفت؛

تکمیل پرونده ثبت جهانی کوچ عشایر بختیاری

16 دسامبر 2015 - 13:50 dsfr.ir/d773n

تکمیل پرونده ثبت جهانی کوچ عشایر بختیاری
wisgoon.com
یک زوج بختیاری در حال آماده سازی برای کوچ

پرونده ثبت جهانی کوچ عشایر بختیاری در استان چهارمحال و بختیاری تکمیل و به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ارسال شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری، بهمن عسگری سوادجانی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از تکمیل و ارسال پرونده ثبت جهانی کوچ عشایر بختیاری به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خبر داد و اظهار داشت: این پرونده توسط هیئت کارشناسی استان و با همکاری اعضای دانشگاهی و پیگیری های مکرر معاونت میراث فرهنگی این اداره کل مورد بررسی قرار گرفت.

عسگری سوادجانی با بیان اینکه این پرونده در دو گروه عادت ها، رسم های اجتماعی و آیین ها و جشن های استانی تهیه شد، افزود: عشایر چهارمحال و بختیاری در این پرونده از نظر ساختار شامل سه ایل و چهار طایفه مستقل هستند.

وی ادامه داد: گستره زندگی عشایر بختیاری در استان های چهارمحال و بختیاری، خوزستان، اصفهان، کهکیلویه و بویراحمد و لرستان ییلاق و قشلاق است.

وی در پایان افزود: این پرونده پس از بررسی توسط دفتر ثبت آثار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به سازمان یونسکو ارسال می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1