9 دسامبر 2023 - 14:34
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی تاکید کرد:

دسترسی به حمل و نقل آسان اصلی ترین زیرساخت گردشگری ارومیه

16 دسامبر 2015 - 12:20 dsfr.ir/6q8gm

دسترسی به حمل و نقل آسان اصلی ترین زیرساخت گردشگری ارومیه
uromnews.ir
جشنواره گلها و لاله ها در ارومیه

دسترسی آسان اصلی ترین زیرساخت توسعه صنعت گردشگری شهر ارومیه است که در اجرای طرح های شهری باید به آن توجه داشته باشیم.

به گزارش تین نیوز؛ مدیرکل راه و شهرسازی استان در دیداری با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار ارومیه ضمن اعلام این مطلب گفت: شهر ارومیه به عنوان یکی از باغ شهرهای زیبای کشور از ظرفیت و پتانسیل های بسیاری برا توسعه صنعت گردشگری برخوردار بوده و استانداردسازی شبکه حمل و نقل در تحقق این امر تاثیرگذار است.

داریوش نصر با تاکید بر حفظ و صیانت از باغات اطراف شهر ارومیه گفت: عمران شهری باید متوازن با حفظ  و نگهداری از محیط زیست به ویژه فضای سبز بی نظیر شهر ارومیه شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه نگاه فرابخشی در تهیه طرح های تفصیلی باید تعریف شود، گفت: تهیه و تنظیم طرح های تفصیلی در برنامه زمانبندی دقیق و عملیاتی در دستور کار حوزه معماری و شهرسازی این اداره کل قرار گرفته است.

نصر به حرکت در محور حقوق شهروندی و رعایت حق مردم در تصمیم گیری های شهری اشاره کرد و گفت: فلسفه وجوی اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی خدمت به مردم است و تلاش می کنیم نواهای خوش خدمت به گوش مردم شهر ارومیه برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی از برگزاری جلسات کمیته های فنی شهرسازی به شکل هماهنگ و منظم در راستای حل مسائل و مشکلات مدیریت شهری خبر داد و افزود: سعی می کنیم  چشم اندازهای مشترک مجموعه راه و شهرسازی استان و مدیریت شهری را در آینده نزدیک جامه عمل بپوشانیم.

نصر همچنین ساماندهی بافت فرسوده شهر ارومیه، راه اندازی ایستگاه هواشناسی در گردنه های استان، پیگیری ویژه اتمام طرح های ملی ساخت آزادراه ارومیه-تبریز و راه آهن مراغه-ارومیه، پیشروی منسجم و هماهنگ مکاتبات اداری مجموعه راه و شهرسازی استان با مدیریت شهری، حفظ و صیانت از محیط زیست شهر ارومیه و تحقق شهروند محوری در حوزه شهرسازی را از اولویت های کاری این اداره کل دانست.

تاکید بر مدیریت زمان در تهیه و اجرای طرح های تفصیلی، نگاه ویژه به احیای بافت فرسوده شهر ارومیه، استانداردسازی ورودی و خروجی شهرها، مدیریت یکپارچه در حفظ و صیانت از باغات اطراف شهر ارومیه و گسترش فضای سبز شهری، عزم راسخ برای توسعه متراکم سازی و بلند مرتبه سازی ساخت و سازهای شهری، اتحاد همگانی برای تامین مسکن جوانان، برخورد قاطع با ساخت و سازهای غیر مجاز و متجاورزان به حریم شهری و جاده ها، ارائه راهکارهای کارآمد در امر جلوگیری از توسعه بی رویه روستاهای اطراف شهر ارومیه و هم اندیشی دستگاه های اجرایی برای جلوگیری از تصرف اراضی ملی و دولتی از مهم ترین موضوعاتی بود که از سوی اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار ارومیه مطرح شد.

در پایان این مراسم رئیس شورای شهر ارومیه و نیز شهردار ارومیه به طور جداگانه با اهدای تقدیرنامه به مدیرکل راه و شهرسازی استان، انتصاب وی را تبریک گفتند.

1