همزمان با افتتاح رسمی پیست اسکی دیزین صورت می گیرد؛

بازگشایی محور شمشک - قله دیزین

15 دسامبر 2015 - 16:10 dsfr.ir/gy8pq

بازگشایی محور شمشک - قله دیزین
فرهنگ نیوز
اسکی خانوادگی در پیست اسکی دیزین

همزمان با بازگشایی رسمی پیست بین المللی دیزین، محور شمشک به قله دیزین با تلاش اداره راه و شهرسازی شمیرانات برای استفاده ورزشکاران آماده بهره برداری می شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مدیر اداره راه و شهرسازی شمیرانات با اعلام این خبر گفت: مسیر دسترسی این محور تنها تا پارکینگ پیست بین المللی اسکی دیزین است که طول آن نیز به 8 کیلومتر می رسد.

مهدی قلی زاده در ادامه گفت: با توجه به دستور مقام عالی وزارت راه و شهرسازی به اداره کل راه و شهرسازی استان تهران مبنی بر بازگشایی این محور برای استفاده ورزشکاران، این موضوع در دستور کار ما قرار گرفت و فردا همزمان با بازگشایی رسمی پیست این محور نیز برای ورزشکاران قابل بهره برداری است.

وی در ادامه با توجه به این موضوع که 8 دستگاه لودر برای پاکسازی مسیر در نظر گرفتیم افزود: با توجه به برف دیشب در ارتفاعات تهران و منطقه همکاران ما به صورت شبانه روزی در حال پاکسازی منطقه هستند و اگر احتمال سقوط بهمن و یا خطر در مسیر وجود داشته باشد، به یقین آن محور را خواهند بست. اما در حال حاضر راه باز است و مشکلی هم برای رسیدن به پیست وجود ندارد. فقط تقاضای ما از عموم علاقمندان به این ورزش این است که ضمن رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی به توصیه همکاران ما در اداره راهداری و عوامل پلیس راهبر مستقر در منطقه توجه کنند تا حادثه خاصی پیش نیاید.

وی با اشاره به اینکه این محور برای دسترسی به جای خاصی نیست، گفت: نقطه جمعیتی در انتهای این منطقه وجود ندارد و این محور تنها برای استفاده ورزشکارانی است که قصد سفر از تهران به این منطقه را دارند و به جای آنکه از چالوس بروند از این مسیر می توانند استفاده کنند. زیرا طول مسافت از این مسیر برای رسیدن به پیست به طور قابل ملاحظه ای کاهش می یابد. قطعا این محور زمانی که زمستان شروع می شود بسته خواهد شد و هر موقع که پیست آماده استفاده ورزشکاران و علاقمندان به ورزش اسکی باشد این محور توسط ماموران اداره راهداری باز می شود.

شایان ذکر است؛ بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان کشور قیمت ورودی این پیست که بزرگ ترین پیست اسکی ایران نیز هست، برای روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه و روزهای تعطیل رسمی 88 هزار تومان و برای روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه (به جز تعطیلات رسمی) 68 هزار تومان تعیین شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1