7 دسامبر 2023 - 00:15

بازار بلیت قطار نباید در انحصار مناسبت های تقویم باشد

15 دسامبر 2015 - 14:00 dsfr.ir/uk35r

بازار بلیت قطار نباید در انحصار مناسبت های تقویم باشد
tehran98.com
ایستگاه قطار شیراز

در حال حاضر بازار بلیت ها با مناسبت های تقویم مدیریت می شود که این خود نشان از بی تدبیری مسئولان دارد.

"عضو کمیسیون عمران مجلس"

عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از داغ بودن بازار بلیت هواپیما و قطار گفت: متاسفانه در حال حاضر بازار بلیت ها با مناسبت های تقویم مدیریت می شود که این خود نشان از بی تدبیری مسئولان دارد.

به گزارش تین نیوز؛ کمال علیپور خنکداری با انتقاد از داغ بودن بازار بلیت هواپیما و قطار گفت: افزایش قیمت بلیت هواپیما و حتی قطار به بهانه آزادسازی نرخ ها اقدامی غیرکارشناسی بود که تبعات بسیاری برای کشور به همراه خواهد داشت.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید مشخص شود ارتقای کدام شاخص کیفیت به رشد قیمت بلیت قطار و هواپیما منجر شده است، افزود: با توجه به اینکه تاکنون هیچ بهبودی در ارایه خدمات به مسافران رخ نداده افزایش نرخ بلیت ها غیرمنطقی است و آزادسازی قیمت بلیت هواپیما به کار کارشناسی بیشتری نیاز داشت.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید براینکه دولت برای افزایش نرخ بلیت هواپیما و قطار هیچ مجوزی از مجلس دریافت نکرده است، تصریح کرد: دولت باید پاسخگوی چرایی افزایش بدون ضابطه نرخ بلیت ناوگان حمل و نقل عمومی باشد.

وی با بیان اینکه آزادسازی نرخ بلیت ها در صورتی مورد پذیرش است که مردم از خدمات دهی ناوگان حمل و نقل راضی باشند، گفت: در حال حاضر افزایش این چنینی نرخ بلیت ها تنها به کاهش قدرت خرید مردم و رشد نارضایتی ها دامن زده است.

علیپور خنکداری با تاکید بر اینکه نباید اجازه آزادسازی نرخ بلیت قطارهمچون هواپیما داده شود، افزود: در حال حاضر قطار وسیله ای برای جا به جایی اقشاری است که از توان مالی کمتری برخوردار بوده و نباید اجازه آزادسازی نرخ بلیت قطار همچون هواپیما داده شود.

وی با انتقاد از افزایش نرخ بلیت وسایل حمل و نقل عمومی همزمان با برخی مناسبت های تقویم، تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر بازار بلیت ها با مناسبت های تقویم مدیریت می شود که این خود نشان از بی تدبیری مسئولان دارد. دولت باید پاسخگویی چرایی افزایش 3 برابری نرخ بلیت قطار همزمان با مناسبت هایی چون ولادت یا شهادت امام رضا (ع) باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، از تلاش کمیسیون متبوعش برای رسیدگی به وضعیت نرخ بلیت هواپیما و قطار خبر داد.

1