انار، هندوانه و آجیل شب یلدا چند قیمت خورده اند؟

12 دسامبر 2015 - 09:00 dsfr.ir/zr182

انار، هندوانه و آجیل شب یلدا چند قیمت خورده اند؟
مهر
بازار میوه شب یلدا

از این که واسطه گران هندوانه را با چه قیمتی به فروش خواهند رساند، اطلاعی ندارم.

"رئیس اتحادیه فروشندگان میوه"

در فاصله کمتر از دو هفته مانده به آغاز فصل زمستان و طولانی ترین شب سال، قیمت محصولاتی مانند هندوانه، انار و آجیل و خشکبار چه تغییری خواهد کرد؟ این سوالیست که برخی از فعالان بازار به آن پاسخ دادند.

حسین مهاجران، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی فروشان به اقتصادنیوز می گوید: واسطه گران در حال حاضر هندوانه را کیلویی دو هزار تومان خریداری کردند و به انبارها منتقل می کنند اما این که با چه قیمتی آن را بفروشند، اطلاعی ندارم.

مهاجران ادامه می دهد: انار با کیفیت در حال حاضر کیلویی پنج هزار تومان است و حداقل قیمت آن برای انارهای با کیفیت پایین تر از هزار و 500 تومان تا دو هزار تومان به فروش می رسد.

همچنین مصطفی احمدی، رئیس اتحادیه خشکبار و آجیل فروش در این رابطه می گوید: خوشبختانه جنس های مربوط به آجیل و خشکبار به وفور دیده می شود و کمبودی از لحاظ جنس نداریم.

احمدی تصریح می کند: به علت آن که بازار خیلی خوبی قبل از شب یلدا نداریم به نظر می رسد اجناس ما برای شب یلدا تفاوتی نکند. تقریبا 20 روزی است که قیمت اجناس ما ثابت مانده است امیدواریم در شب یلدا و در این چند روز باقی مانده قیمت ها ثابت بماند.

او با اشاره به افزایش تقاضا در شب یلدا عنوان می کند: تقاضا بیشتر می شود اما آجیل فروشان جنس خود را از قبل آماده کرده اند و در این مدت هم بازاری نداشتند که اجناس خود را به فروش برسانند تا بخواهد جنسی جایگزین آن کند و برای یلدا گران تر در آید.

رئیس اتحادیه خشکبار و آجیل فروش در پایان سخنانش بیان می کند: زمانی که تقاضا بیشتر می شود، اجناس گران می شوند اما وقتی جنسی یک ماه پیش خریداری شده است آن را نزدیک شب یلدا به فروش می رسانند تا اجناس را نو و کهنه کنند.

پیش از این در دنیای سفر نوشته ایم که هندوانه شب یلدا از کجا می آید.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1