ممنوعیت ورود تورهای مختلط به کویر مرنجاب و شهر اویی نوش آباد

9 دسامبر 2015 - 18:10 dsfr.ir/y55lo

ممنوعیت ورود تورهای مختلط به کویر مرنجاب و شهر اویی نوش آباد
گروه دوچرخه سواری آراکس
گروهی از گردشگران که همراه تور به کویر مرنجاب رفته اند.

در صورت مشاهده تورهای مختلط وسائل نقلیه توقیف و برخورد قضائی اقدام خواهد گرفت.

"دادستان دادسرای عمومی و انقلاب آران وبیدگل"

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب آران وبیدگل از برخورد قاطع با تورهای مختلط در منطقه مرنجاب و شهر اویی نوش آباد با توجه به دستور ریاست دادگستری استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار دنیای سفر، محسن تاج افروز طی دستور العملی خطاب به فرماندهی انتظامی آران وبیدگل خواستار برخورد قاطع با تورهای مختلط و جلوگیری از ورود آن ها به منطقه مرنجاب و شهر اویی نوش آباد شده است.

وی در بخشی از این دستور العمل با اشاره به این که مختلط بودن زن و مرد در تورها باعث هنجار شکنی ارزش های دینی و انقلابی می شود، افزوده است: در صورت مشاهده تورهای مختلط وسائل نقلیه توقیف و برخورد قضائی اقدام خواهد گرفت.

تاج افروز به عوامل انتظامی ابلاغ کرد ضمن هوشیاری در ایام حضور گردشگران و تورها با حضور در مبادی ورودی شهرستان در صورت مشاهده تورهای مختلط از ورود آن ها جلوگیری به عمل آید و در صورت عدم تبعیت، نسبت به توقیف وسائل نقلیه آن ها اقدام شود و همچنین با افراد دخیل و صاحبان تورها و لیدرها اقدام قانونی صورت گیرد و مراتب سریعا به اینجانب جهت سیر مراحل قانونی و قضائی گزارش گردد.

در این نامه مقرر شده است از تاریخ 23 آذرماه از ورود تمامی تورهای مختلط جلوگیری شود

ممنوعیت ورود تورهای مختلط قبلا نیز در  آبان سال 1390 انجام گرفت و جاده مرنجاب بر روی تورهای مختلط بسته شد.

کویر مرنجاب در شمال شهرستان آران و بیدگل در استان اصفهان با 850 متر ارتفاع از سطح آب های آزاد یکی از بکرترین و زیباترین کویرهای ایران است که از شمال به دریاچه نمک، از غرب به کویر مسیله و دریاچه حوض سلطان و حوض مره، از شرق به پارک ملی کویر و از جنوب هم به آران و بیدگل منتهی می شود.

دیدگاه ها

 • محمد 10 دسامبر 2015 - 00:59

  همیشه این مسیر و این کویر مشکل داشته از انداختن سنگ و چوب در مسیر تا کمپ های سپاه و نیروی انتظامی و گشتهای پلیس و ممانعت دادستان و شهردار و دادستان و امام جمعه و .... متاسفم برای این مسئولین سطحی نگر

 • متاهل 10 دسامبر 2015 - 19:55

  این دیگه از عجایب ایرانه که زن و شوهر هم سفر نتونن برن!

 • جهانگرد 20 دسامبر 2015 - 10:13

  منظور تور مختلط تورهایی است که خانم ها و آقایون هیچ نسبتی با هم ندارند و بیشتر تورهایی هستند که مشکل اخلاقی دارند و هدف اصلی گردشگری نیست.

 • گردشگر داخلی 4 ژانویه 2016 - 20:11

  آقای جهانگرد شما از کجا می دونید که منظور تورهایی است که آقا و خانم هیچ نسبتی با هم ندارند؟
  اصولا چرا باید از آقایان و خانمها پرسیده شود که چه نسبتی با هم دارند؟
  در تورهای داخلی چه کویرنوردی و چه راهیان نور کسی حق پرسیدن این سوال رو نداره

1