معاون صنایع دستی خبر داد

استقبال نمایندگان مجلس از طرح حمایت از هنرمندان صنایع دستی

9 دسامبر 2015 - 15:00

استقبال نمایندگان مجلس از طرح حمایت از هنرمندان صنایع دستی
میثم رودکی
نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تهران

معاون صنایع دستی کشور در حال بررسی طرح حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی در کمیسیون های مختلف مجلس شورای اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، «بهمن نامورمطلق» با اشاره به اهمیت این طرح گفت: این طرح یکی از برنامه های مهمی است که پس از تصویب نهایی در مجلس، می تواند بسیاری از خلاءهای قانونی در زمینه حمایت از هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی کشور را برطرف سازد.

وی اظهار کرد: از آنجا که ترویج صنایع دستی، ترویج هویت و فرهنگ است، توجه به آن موجب احیاء هویت فرهنگی و کم توجهی به آن منجر به حذف هویت فرهنگی خواهد شد. در این بین هنرمندان صنایع دستی سفیران هویت ساز فرهنگ ما محسوب می شوند.

نامورمطلق با تاکید بر همراهی و حمایت نمایندگان مجلس بیان کرد: خوشبختانه در جلسه ای که این هفته در کمیسیون فرهنگی مجلس حضور یافتیم، نمایندگان محترم با نگاه مثبت و همراهی فراوان کلیات طرح ارائه شده پذیرفته و تصویب کردند. این مسئله خود نشان از دغدغه نمایندگان ملت در این حوزه است.

معاون صنایع دستی ابراز امیدواری کرد، این طرح در دیگر کمیسیون های تخصصی نیز حمایت شود و گفت: در جلسات بعدی که در دیگر کمیسیون های مجلس حضور خواهیم یافت، با تشریح ضرورت و نیاز فعلی به چنین طرحی، امیدواریم با حمایت نمایندگان مجلس زمینه های لازم برای تصویب نهایی فراهم آید.

این استاد دانشگاه با تاکید بر استحقاق بالای فعالان عرصه صنایع دستی گفت: این هنرمندان سهم زیادی در حفاظت و صیانت از شیوه ها و ویژگی های فرهنگی ایران در طی قرون متمادی داشته اند و دولت تدبیر و امید به طور جدی در تلاش است تا برای آنها شرایطی درخور و شایسته فراهم آورد.

طرح حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی یکی از برنامه های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است که در راستای تکریم و ارتقاء جایگاه هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی کشور تدوین شده و پس از اعلام وصول از سوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، در کمیسیون های مختلف در حال بررسی است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1