سرپرست میراث فرهنگی دزفول خبر داد:

آغاز عملیات مرمت بقعه های تاریخی رودبند و محمد بن جعفر

8 دسامبر 2015 - 16:00 dsfr.ir/qy81y

آغاز عملیات مرمت بقعه های تاریخی رودبند و محمد بن جعفر
محمدرضا آذرکیش
بقعه امامزاده رودبند در دزفول

سرپرست اداره میراث فرهنگی دزفول گفت: مرمت و بازسازی بقعه های تاریخی-مذهبی رودبند و محمد بن جعفر طیار دزفول آغاز شد.

یعقوب زلقی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه مرمت و بازسازی برخی از بقاع دزفول از سوی میراث فرهنگی آغاز شده است، اظهار کرد: در حال حاضر مرمت بقعه تاریخی-مذهبی رودبند دزفول با اعتباری بالغ بر 150 میلیون تومان آغاز شده است.

وی افزود: مرمت این بقعه شامل استحکام بخشی، مرمت گنبدها و محوطه های درونی و بیرونی بقعه است.

سرپرست اداره میراث فرهنگی دزفول با اشاره به اینکه بقاع بسیار زیادی در این شهرستان وجود دارند، عنوان کرد: طرحی برای مرمت و حفاظت از بقعه محمد بن جعفر طیار (ع) نیز از سوی میراث فرهنگی ارائه شده تا مسافران نوروزی از این فضای مذهبی بهتر و بیشتر بهره مند شوند.

زلقی با بیان اینکه حفاظت و مرمت ساحل رودخانه دز نیز از جمله برنامه های مهم میراث فرهنگی دزفول است، افزود: مقرر شده تا تعدادی لوح فشرده و کتابچه راهنمای اماکن تاریخی، مذهبی، طبیعی و بقاع دزفول برای توزیع بین گردشگران آماده شود چرا که این اقدام در راستای معرفی هر چه بهتر آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری دزفول بسیار مؤثر خواهد بود.

وی همچنین از گسترش کلاس های آموزش صنایع دستی در دزفول خبر داد و افزود: دوره آموزش صنایع دستی با شرکت 240 نفر از زندانیان در ندامتگاه دزفول به مدت سه ماه زیر نظر استادکاران دزفولی برگزار شد که نتایج بسیار مثبتی داشت.

سرپرست اداره میراث فرهنگی دزفول اضافه کرد: برگزاری کلاس های آموزشی کپوبافی برای افراد تحت پوشش کمیته امداد نیز از دیگر برنامه های اداره میراث فرهنگی شهرستان است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1