افزایش 22 درصدی جمعیت قوچ و میش لارستان

8 دسامبر 2015 - 08:30 dsfr.ir/7j3ae

افزایش 22 درصدی جمعیت قوچ و میش لارستان
persianwildlife.org
موسسه حیات وحش میراث پارسیان

بر اساس نتایج آخرین سرشماری انجام شده تعداد714 راس قوچ و میش در لارستان سرشماری شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس گفت: نتایج سرشماری پاییزه در منطقه حفاظت شده هرمد لارستان، افزایش 22 درصدی قوچ لارستان را نشان می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر؛ دکتر حمزه ولوی گفت: این سرشماری با همکاری مسئولان، کارشناسان، محیط بانان و تشکل های مردم نهاد بصورت مشاهده مستقیم انجام شده است.
وی هدف از سرشماری پاییزه را شناسایی گونه ها، مقایسه آمارها با سال های گذشته، برآوردی از میزان جمعیت حیات وحش، بررسی وضعیت زیستگاه و آسیب شناسی منطقه دانست و افزود: نتایج سرشماری پاییزه امسال حکایت از آمارهای رضایت بخشی در زمینه پستانداران دارد که این امر بیانگر تلاش و کوشش بی دریغ محیط بانان منطقه است. بر اساس نتایج آخرین سرشماری انجام شده تعداد 714 راس قوچ و میش در منطقه سرشماری شده است.

همچنین سیاوش محمدی سرپرست معاونت فنی محیط زیست فارس، منطقه حفاظت شده هرمد لارستان با وسعت تقریبی 208 هزار هکتار در جنوب شرقی استان فارس و 40 کیلومتری شرق لارستان و بین دو استان فارس و هرمزگان قرار دارد. این منطقه زیستگاه زیر گونه ای منحصر به فرد از قوچ به اسم قوچ لارستان است.

وی افزود: این منطقه از تنوع زیستی بالایی برخوردار بوده و انواع پستانداران شامل کل وبز، قوچ ومیش لارستان، کفتار، روباه معمولی، شاه روباه، شغال، انواع گربه وحشی، تشی، خارپشت و ... در آن مشاهده می شود، تنوع گونه های پرندگان منطقه نیز غنی بوده شامل هوبره، چاخ لق، انواع کوکر، کبوتر، قمری، چکاوک، کبک و تیهو است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1