موزه نقاشی پشت شیشه بازگشایی شد

7 دسامبر 2015 - 18:00 dsfr.ir/ng1c8

موزه نقاشی پشت شیشه بازگشایی شد
سمیه ایمانیان
در ورودی موزه نقاشی پشت شیشه

موزه نقاشی پشت شیشه بعد از 9 ماه بار دیگر به روی علاقه مندان باز شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، 9 ماه پیش موزه «نقاشی پشت شیشه» تعطیل شد تا پروژه «نورپردازی» موزه و مرمت بخش هایی از بنای تاریخی این موزه نیز انجام شود، البته پنج ماه پس از تعطیلی، فرج الله ایران پور، رئیس این اعلام کرد: در صورت تصویب برخی موضوعات برای موزه، این موزه کمتر از یک ماه دیگر به روی گردشگران باز می شود.

او توضیح داد: پروژه «نورپردازی» موزه از اسفند سال گذشته آغار شد، اما در کنار نورپردازی، نقاشی، طراحی سایت و سیستم برق کشی موزه نیز در دستور کار قرار گرفت و آن ها نیز اکنون در حال انجام هستند.

ایران پور با تاکید بر این که در طرح پروژه «نورپردازی» موزه، پیمانکار بخش خصوصی چند نمونه طرح برای اجرا ارائه داد و قرار شد یکی از آن ها اجرایی شود، ادامه می دهد: اما با آغاز کار به این نتیجه رسیدیم که طرح در حال اجرا با طرح تاییدشده مغایرت دارد، به همین دلیل پروژه متوقف شد و مدت زمان اجرایی شدن طرح طولانی تر شد.

او تاکید می کند: با پیش آمدن این اتفاق بخش فنی اداره کل موزه ها برای بررسی موضوع وارد شد و در حال حاضر طرح نهایی برای تایید در اداره کل موزه هاست و در صورت تایید، کار نورپردازی موزه تا دست کم تا دو هفته یا یک ماه آینده به پایان می رسد و موزه برای بازدیدکنندگان بازگشایی می شود.

با این وجود روز گذشته فرج الله ایران پور، رئیس موزه نقاشی پشت شیشه گفت: از دو روز گذشته موزه را بازگشایی کردیم و حتی در روزهای آینده نمایشگاه یکی از هنرمندان این رشته در موزه برپا می شود.

او اضافه کرد: مراسمی رسمی نیز برای بازگشایی موزه در چند هفته آینده در موزه «نقاشی پشت شیشه» برگزار می شود.

شایان ذکر است؛ پس از انتقال کارمندان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در آذرماه 1389 از ساختمان خیابان آزادی به ساختمان پژوهشگاه سازمان در خیابان امام خمینی (ره)، ساختمان خیابان آزادی به عنوان مجموعه «ارگ آزادی» توسط حمید بقایی، رییس سابق سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، افتتاح شد و به دنبال آن تصمیم گرفتند تا چند موزه از جمله «نقاشی پشت شیشه» را به این مکان منتقل کنند، اما این کار فقط چند روز بیشتر دوام نیاورد و آن موزه ها بیش از یک سال به حالت تعلیق و تعطیل بودند، تا این که در دوره روسای بعدی موزه «نقاشی پشت شیشه» در اردیبهشت 1391 به خانه اصلی خود بازگشت و در آن مدت هیچ کس روی نقاشی های پشت شیشه را ندید.

1