عذرخواهی رسمی ایران از عراق به دلیل هرج و مرج در مرز مهران

7 دسامبر 2015 - 15:20 dsfr.ir/se1et

عذرخواهی رسمی ایران از عراق به دلیل هرج و مرج در مرز مهران
xendan.org
دیدار «حسن دانایی فر» سفیر ایران در عراق با «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق

سفیر ایران در عراق در دیدار با نخست وزیر این کشور، به دلیل هرج و مرج ایجاد شده در مرز مهران (زرباطیه) از سوی زائران ایرانی اربعین، عذرخواهی کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، رسانه های عراقی از دیدار روز گذشته «حسن دانایی فر» سفیر ایران در عراق با «حیدر العبادی» نخست وزیر این کشور خبر دادند و به نقل از بیانیه دفتر نخست وزیری عراق نوشتند که در این دیدار، سفیر ایران نامه «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران درباره زیارت اربعین حسینی را تقدیم کرد.

خبرگزاری «النخیل» ، پایگاه خبری «خندان» و پایگاه خبری «المدی پرس» عراق با انتشار این خبر نوشتند: سفیر ایران نیز رسما از هرج و مرج ایجاد شده از سوی برخی زائران ایرانی اربعین در برخی گذرگاه های مرزی عذرخواهی کرد.

حسن روحانی نیز در این نامه از دولت و ملت عراق برای تامین امنیت و ارائه خدمات به زائران و صبوری آن ها در این میزبانی تقدیر کرد.

بر اساس بیانیه دفتر نخست وزیری، عبادی نیز گفت: به رغم جنگ عراق با داعش و شرایط دشوار حاکم بر این کشور، زیارت اربعین امام حسین (ع) با موفقیت انجام شد و به رغم خیل زیاد زائران، آن ها امسال از امنیت و خدمات مناسبی برخوردار بودند.

«محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران نیز در 4 دسامبر از دولت و ملت عراق به دلیل میزبانی بسیار خوب از میلیون ها زائر اربعین حسینی (ع) از جمله ایرانی ها تشکر و تقدیر کرده بود.

چند روز پیش از اربعین در عراق (پنجشنبه گذشته)، هزاران زائر ایرانی بدون روادید، وارد خاک عراق شدند که در پی آن، هرج و مرج و آشفتگی در مرز مهران (زرباطیه) ایجاد شد و وزارت خارجه عراق نیز به تهران اعتراض کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1