در دیدار سرکنسول روسیه در رشت با رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان عنوان شد:

درخواست برقراری پرواز مستقیم از رشت به آستراخان روسیه

7 دسامبر 2015 - 12:40 dsfr.ir/ed8k8

درخواست برقراری پرواز مستقیم از رشت به آستراخان روسیه
airliners.net
فرودگاه سردار جنگل رشت

سرکنسول روسیه در رشت عصر دیروز یکشنبه با حضور در سازمان صنت، معدن و تجارت گیلان با رئیس و معاونین این سازمان دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان؛ در این دیدار که نماینده وزارت خارجه در استان گیلان و نماینده استانداری نیز حضور داشتند ماکسیم بارانوف با اشاره به لزوم گسترش روابط اقتصادی و تجاری استان گیلان با فدراسیون روسیه گفت: ایجاد سرای تجاری ایرانیان در آستراخان که در دست پیگیری است از مهم ترین برنامه ها در این راستا است.

سرکنسول روسیه در رشت همچنین گفت: در زمینه شناساندن توانمندی های استان گیلان در عرصه تولیدات مختلف اعم از صنعتی، کشاورزی، صنایع دستی و … باید اقدامات لازم صورت پذیرد تا شاهد توسعه بیشتر مبادلات تجاری فیمابین باشیم. بر اساس تفاهم نامه های منعقد شده میان جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه اقدامات مطلوبی در راستای کاهش تعرفه واردات برخی اقلام نظیر فرآورده های آبزیان و محصولات کشاورزی از ایران صورت گرفته که تداوم خواهد یافت.

بارانوف همچنین به ظرفیت های فراوان موجود در روسیه برای افزایش صادرات محصولات ایران و استان گیلان به این کشور اشاره نمود و گفت: هر ساله 100 نمایشگاه بین المللی در مسکو برگزار می شود که فرصت مناسبی برای معرفی توانمندی های ایران و تلاش جهت افزایش مبادلات با روسیه است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان نیز در این دیدار با اشاره به روابط استراتژیک میان ایران و روسیه و لزوم بهره گیری استان از ظرفیت های موجود در این زمینه گفت: این روابط در دوران فعلی عمیق تر شده و فرصت های مناسبی در این عرصه ایجاد شده است.

علی منتظری افزود: تفاهم نامه های منعقد شده میان وزارت صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران و کشور روسیه موجب مطلوب تر شدن فضای تعامل میان دو کشور شده و در این راستا استان گیلان نیز از ظرفیت های خوبی برای مبادلات تجاری اعم از صادرات و وارادت با کشور روسیه برخوردار است. عمده واردات انجام شده در استان مربوط به مواد اولیه محصولات فولادی و چوبی است که اغلب آن ها از روسیه انجام می شود، همچنین عمده محصولات صادراتی استان به این کشور شامل محصولات غذایی و کشاورزی است.

منتظری افزود: علاوه بر ظرفیت های موجود و بالقوه در راستای تقویت توان صادراتی استان، قابلیت هایی مانند تولیدات گیلان در حوزه فرش دستباف که در حال رونق مجدد بویژه در زمینه تولید فرش ابریشمی است از توانمندی های قابل توجه در این استان است.

وی همچنین گفت: هیاتی ده نفره از بازرگانان منتخب گیلان در قالب هیات بزرگ اعزامی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای بررسی راهکارهای افزایش صادرات به روسیه بزودی به این کشور سفر خواهند کرد.

منتظری همچنین برقراری پرواز مستقیم از رشت به آستراخان روسیه، کاهش تعرفه های واردات محصولات ایرانی به این کشور و کاهش هزینه و زمان ترخیص کالاهای ایرانی در روسیه را از مهم ترین درخواست های بازرگانان استان گیلان جهت رونق هرچه بیشتر صادرات به فدراسیون روسیه عنوان کرد.

به گزارش دنیای سفر؛ چندی قبل نیز سرکنسول روسیه در رشت پیشنهادی مبنی بر نام گذاری یکی از خیابان های رشت به نام آستراخان را با شهردار رشت مطرح کرده بود که مورد موافقت قرار گرفت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
11 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1