13 ژوئیه 2024 - 02:23

شرایط افزایش نرخ کرایه تاکسی در سال آینده

5 دسامبر 2015 - 13:40 dsfr.ir/vt1do

شرایط افزایش نرخ کرایه تاکسی در سال آینده
آرش میرسپاسی
راننده تاکسی

رئیس سازمان تاکسیرانی شهر تهران از شروط تعیین نرخ جدید کرایه های تاکسی در سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا؛ میثم مظفر در مورد لایحه افزایش قیمت نرخ کرایه های تاکسی برای سال آینده گفت: انتظار داریم شورای شهر در تصویب نرخ جدید کرایه های تاکسی در سال 95 به تغییرات اخیر توجه ویژه داشته باشد.

وی با بیان اینکه هر ساله در تعیین نرخ جدید کرایه های تاکسی، تورم سالیانه مورد توجه قرار می گیرد، افزود: در سالجاری شاهد حذف سهمیه سوخت رانندگان تاکسی در پی تک نرخی شدن قیمت حامل های انرژی بوده ایم که متاسفانه دولت هیچ گونه تسهیلات ویژه جایگزینی برای رانندگان تاکسی تخصیص نداد.

مظفر با بیان اینکه در سالجاری دولت رانندگان تاکسی را از قدرالسهم 50 درصدی خود محروم کرد و بیمه رانندگان تاکسی جدید نیز قطع شد، گفت: درست است که در زمان تعیین نرخ جدید برای سال آینده باید مصالح عمومی شهر را در نظر بگیریم؛ اما امیدواریم اعضای شورای شهر در بررسی لایحه نرخ کرایه تاکسی به تغییرات توجه کنند.

رئیس سازمان تاکسیرانی شهر تهران با بیان اینکه اگر دولت یارانه جایگزینی را برای رانندگان تاکسی در نظر بگیرد ما نیز نرخ معقولی که متناسب با وضعیت شهر باشد را ارائه خواهیم کرد، تصریح کرد: افزایش نرخ معقول کرایه تاکسی ها در سال جدید منوط به ارائه یارانه از سوی دولت است.

مظفر با بیان اینکه نرخ کرایه در سال 94، حدود 20 درصد افزایش داشته است، گفت: نرخ پیشنهادی کرایه جدید تاکسی ها در سال 95 پس از تدوین لایحه اعلام می شود.

1