تاکسی های تیغ زن توریست های خارجی را نقره داغ می کنند

5 دسامبر 2015 - 07:00 dsfr.ir/7578y

تاکسی های تیغ زن توریست های خارجی را نقره داغ می کنند
اتاق خبر
رانندگان تاکسی در انتظار مسافر

یکی از خاطرات تلخ توریست ها در تمام دنیا سر و کله زدن با رانندگان تاکسی ها است که متاسفانه این مشکل در ایران نیز نمود بسیاری دارد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در تشریح تلخ شدن خاطرات توریست های خارجی از تاکسی رانان تیغ زن از ارائه پیشنهاد تاکسی گردشگری خبر داد.

مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی با صحه گذاشتن بر این مشکل، درباره نابسامانی رانندگان تاکسی در خدمت به توریست ها می گوید: واقعا این مشکلات وجود دارد، تاکسی ها برای خودشان قیمت و نرخی دارند، در حالیکه همه جای دنیا وقتی می خواهند خودشان را آماده مهمانداری کنند باید استانداردهای جدید و خدمات بهتری را ارائه کنند.

وی ادامه می دهد: مثلا چین وقتی درها را باز کرد برای پذیرش توریست آمد و نرخ جدایی برای تاکسی ها گذاشت که راننده اش انگلیسی بلد بود، مثلا می توانست بپرسد کجا می روی؟ کجا نمی خواهی بروی. یک حداقل ارتباط را با مسافر برقرار می کرد. بنابراین این تاکسی ها نرخ های بیشتری داشتند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی می گوید: ما هم موافق هستیم کسانی بیایند و در این باره آموزش ببینند و آماده نیز هستیم با تاکسیرانی، بین شهری، راهداری و حمل و نقل این همکاری مشترک را داشته باشیم تا یک سری شرکت های تاکسیرانی بیایند و یا اینکه راننده های همین شرکت ها آموزش داده شوند و با یک علامت مشخصه ای جدا شوند. بنابراین باید بیاییم کار ساختاری انجام دهیم و بعد آموزش و برگزاری دوره داشته باشیم. بر این اساس باید فرایند مشترک تهیه کنیم بعد اتحادیه بگوید کسانی که این نشان را گرفتند قیمت کرایه شان می تواند چقدر باشد و بعد ما نیز اطلاع رسانی می کنیم تا آژانس ها و دفاتر ما نیز مطلع شوند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی درباره اینکه بدترین خاطرات توریست ها از همین راننده ها است که گلایه دارند آنها را تیغ می زنند، خاطرنشان می کند: این گرفتاری هایی است که ما بیشتر باید بحث مربوط به معرفی و مقررات داخلی و ضوابط مان را به گردشگران داشته باشیم که هم اکنون نیز در حال تدوین آن هستیم، یعنی گردشگر در مبدا آشنا می شود که در ایران چه اتفاقی دارد می افتد و چه مسائلی وجود دارد و چه چیزهایی را باید رعایت کند و اینکه به کجاها برود، بنابراین همه این موضوعات اصلی سفر را داریم آماده می کنیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 17 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1