تعیین 3 فاکتور برای قیمت بلیت هواپیما پس از آزادسازی

4 دسامبر 2015 - 19:10 dsfr.ir/xk3pr

تعیین 3 فاکتور برای قیمت بلیت هواپیما پس از آزادسازی
tinn.ir
آزادسازی قیمت بلیت هواپیما

ایرلاین های ایرانی از این پس می توانند نرخ بلیت را با توجه به زمان پرواز، کم یا پرتقاضا بودن و همچنین برند تعیین کنند.

"معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری"

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد خداکرمی اظهار داشت: روی آزادسازی قیمت بلیط هواپیما ماه ها کار کارشناسی انجام شد و مشورت های لازم با بخش های مختلف و کارشناسان سازمان هواپیمایی و همچنین انجمن شرکت های هواپیمایی انجام شد.

وی ادامه داد: ماحصل این مشورت ها اجرایی شدن ماده قانونی برنامه پنجم توسعه درباره آزادسازی نرخ بلیط شبکه حمل و نقل هوایی کشور بوده است.

خداکرمی تصریح کرد: همچنان که نرخ یک پرواز بین المللی سیاحتی یا زیارتی قیمت های متنوعی دارد و شرکت های هواپیمایی برای یک مسیر بسته به شرایط مختلف نرخ های متنوعی را اعلام می کنند، ایرلاین های ایرانی نیز از این پس می توانند نرخ بلیت را با توجه به زمان پرواز، کم تقاضا بودن و پرتقاضا بودن و همچنین برند تعیین کنند.

وی با بیان اینکه ایرلاین های داخلی می توانند در آزادسازی قیمت ها برای یک مسیر پروازی چند نرخ اعلام کنند، بر نظارت سازمان هواپیمایی کشوری بر روند آزادسازی قیمت ها تاکید کرد و افزود: سازمان هواپیمایی کشوری وظیفه برنامه ریزی و سیاست گذاری در حوزه صنعت حمل و نقل هوایی را دارد و به طور قطع بر این روند نظارت خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه وضعیت مناسب بازار این اطمینان خاطر را به ما برای اجرای آزادسازی قیمت ها داد گفت: با توجه به اینکه کار کارشناسی برای آزادسازی انجام شده و در موقعیت مناسبی هم این کار اجرایی شد انشاءالله مشکلی ایجاد نخواهد شد.

خداکرمی در پاسخ به این سوال که آیا برای سایر مسیرها آزادسازی انجام می شود بیان کرد: در مسیرهای تکلیفی که باید نیاز برطرف شود قیمت های مصوب بایستی توسط شرکت های هواپیمایی رعایت شود اما نسبت به مسیرهای پرتقاضا آزادسازی انجام خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مردم با آزادسازی می توانند امیدوار باشند سطح خدمات پروازی افزایش یافته و تاخیرات به حداقل برسد اظهار کرد: زمینه ساز توسعه صنعت هوایی آزادسازی قیمت هاست و با این کار تنوع ارائه خدمات را خواهیم داشت و پس از این مرحله با رقابتی شدن بهبود کیفیت را داریم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 13 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1