کاهش 39 درصدی پروازها در بندر لنگه

کمبود ناوگان هوایی عامل کاهش مسافر در فرودگاه بندر لنگه

4 دسامبر 2015 - 15:10 dsfr.ir/9e3pc

کمبود ناوگان هوایی عامل کاهش مسافر در فرودگاه بندر لنگه
جواد شیرپور
فرودگاه بندر لنگه

پروازهای فرودگاه بندرلنگه در 7 ماهه نخست امسال نسبت به این زمان در سال گذشته کاهش 39 درصدی در تعداد پروازها و 26 درصدی در تعداد مسافر را تجربه کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ خشایار حاجی زاده، مدیر فرودگاه بندرلنگه با بیان اینکه در 7 ماهه نخست امسال از فرودگاه بندر لنگه 194 پرواز انجام شد که از طریق آن 11 هزار و 429 مسافر جابجا شدند، گفت: تعداد پروازهای این فرودگاه 39 درصد کاهش و تعداد جابجایی مسافران از این فرودگاه نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 26 درصد کاهش داشته است به طوری که در 7 ماهه سال گذشته 15 هزار و 526 مسافر با 320 پرواز جابجا شدند.

حاجی زاده دلیل کاهش جا به جایی مسافر از فرودگاه بین المللی بندر لنگه را ناشی تحریم ها، کمبود ناوگان هوایی و تاسیس 5 فرودگاه در همسایگی بندر لنگه دانست و افزود: تحریم ها مشکلاتی را برای شرکت هواپیمایی کشور به وجود آوردند که کمبود هواپیما در کشور یکی از دلایل کم شدن پروازها از فرودگاه بندر لنگه شده است.

وی اظهار کرد: فعالیت فرودگاه های بندرعباس، کیش، لار، عسلویه، لامرد از جمله دلایل دیگری بر کم استقبالی مسافران از فرودگاه بندر لنگه می باشد.

مدیر فرودگاه فرودگاه بندر لنگه با اشاره به پروازهایی ترانزیتی در هفته گذشته تصریح کرد: در هفته سه پرواز در مسیر تهران-شیراز-لنگه و بالعکس در روزهای دوشنبه، چهارشنبه، جمعه دایر است و در روز پنجشنبه یک پرواز خارجی در مسیر لنگه دبی و بالعکس دایر بود که به دلیل کمبود ناوگان هوایی این مسیر باطل گردید.

وی در پایان تصریح کرد: مسوولان شرکت فرودگاه های کشور از وضعیت کاهش پروازها در فرودگاه بندر لنگه اطلاع دارند ولی کمبود ناوگان هوایی موجب شده تا پروازهای که با استقبال کمتری مواجه هستند به مناطق اولویت دار انتقال یابند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1