واگذاری کاخ شهرستانک استان البرز به سرمایه گذار بخش خصوصی

1 دسامبر 2015 - 11:40 dsfr.ir/xo5ja

واگذاری کاخ شهرستانک استان البرز به سرمایه گذار بخش خصوصی
wikimedia.org
کاخ شهرستانک، عمارت ییلاقی ناصرالدین شاه

کاخ شهرستانک در استان البرز به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز، مهناز طاهری سرپرست معاونت میراث فرهنگی با اعلام این خبر گفت: کاخ شهرستانک پیرو امضاء قرارداد منعقد شده بین صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی سازمان و بهره بردار، طی مراسمی با حضور مدیران صندوق احیاء،اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البرز و بهره بردار، کارشناسان و ... بطور رسمی واگذار شد.

در این مراسم محمدرضا پوینده، رئیس صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی سازمان گفت: امسال 70 بنای تاریخی-فرهنگی در کشور طی انجام تشریفات و مزایده به بهره بردار واگذار شد که یکی از این آثار تاریخی، کاخ شهرستانک است.

وی هدف از این کار را نجات بخشی و احیاء آثار تاریخی دانست و افزود: واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی بنا بر سیاست دولت انجام می شود.

همچنین مهناز طاهری سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البرز در این مراسم گفت: عرصه و اعیانی عمارت شهرستانک بیش از یک هکتار است. روستای شهرستانک به دلیل قرار گرفتن عمارت ناصرالدین شاهی و طبیعت بکر و زیبای آن در فهرست روستای هدف گردشگری است و در سال های قبل اداره کل استان اقداماتی در خصوص احداث آلاچیق و احداث راه دسترسی به عمارت را انجام داده است.

وی، ادامه عملیات احداث راه به سمت عمارت ییلاقی ناصرالدین شاهی را ضروری دانست و افزود: که در حال حاضر راه دسترسی به کاخ از میان املاک و باغات اهالی روستای شهرستانک می گذرد که این راه بسیار کم عرض و متناسب با استانداردها و معیارهای روستای هدف گردشگری نیست.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1