اقامتگاه بوم گردی در یزد افتتاح شد

1 دسامبر 2015 - 11:20 dsfr.ir/f71zs

اقامتگاه بوم گردی در یزد افتتاح شد
میراث آریا
اقامتگاه بوم گردی خانه خشتی در یزد

اقامتگاه بوم گردی با حضور معاون امور مجلس، حقوقی و امور استان ها سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در یزد افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد؛ با حضور اسداله درویش امیری معاون امور مجلس، حقوقی و امور استان ها سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در یزد اقامتگاه بوم گردی با نام اقامتگاه بوم گردی خانه خشتی افتتاح شد.

شایان ذکر است؛ این اقامتگاه بوم گردی در خانه قدیمی به مساحت حدود 250 متر مربع واقع در خیابان امام خمینی، مقابل امامزاده شاهزاده فاضل و با قدمتی مربوط به دوره قاجاریه قرار دارد.

گفتنی است؛ اقامتگاه بوم گردی نوعی از محل های اسکان برای مسافران است که بر خلاف هتل ها که ویژگی یکسانی دارند، دارای ویژگی خاص محیطی خود بوده و به نوعی اقامتگاهی بومی و محلی است که عمدتا در خانه های قدیمی بازسازی شده و با شیوه ای که مطلوب برای مسافران باشد اداره می شوند و تقریبا در همگی این اقامتگاه ها ارائه خدمات به صورت خانوادگی صورت می گیرد و سعی بر این است تا میهمانان با شیوه سنتی زندگی در آن محل خاص آشنا شده و از غذاهای محلی آنجا نیز استفاده نمایند و در محیطی کاملا بومی و طبیعی سفر خود را به انجام برسانند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1