مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد:

بازارهای یزد همسان سازی می شود

30 نوامبر 2015 - 17:50 dsfr.ir/x34dj

بازارهای یزد همسان سازی می شود
خبرگزاری مهر
بازار یزد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از اجرای طرح همسان سازی بازارهای یزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ محمدمهدی شرافت اظهار داشت: این طرح در محدوده بافت تاریخی شهر یزد با اطلاع رسانی به مالکان و کسبه بازار آغاز شده و در طول یک سال گذشته هماهنگی های لازم با مالکان و کسبه بازار صورت گرفته و پس از یک سال، اکنون طرح به مرحله اجرا درآمده است.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری و هماهنگی شهرداری، این طرح هم اکنون در مرحله جمع آوری تابلوها و همسان سازی نمای مغازه ها است. طرح همسان سازی بازارهای یزد هم اکنون در خیابان های امام خمینی (ره)، قیام و مسجد جامع در حال اجرا است.

شرافت یادآور شد: در قالب این طرح، وضعیت ویترین مغازه های طلافروشی اصلاح و سیستم روشنایی و اصلاح شبکه برق رسانی در بازار اصلاح می شود.

وی همچنین بدنه سازی و بازسازی سیمای مغازه های بازار را اقدامات برنامه ریزی شده در طول اجرای طرح همسان سازی بازارهای یزد برشمرد و افزود: این طرح با هدف زیباسازی، سالم سازی همچنین ایجاد سیمای مناسب شهری به مرحله اجرا درآمده است.

شرافت یادآور شد: پیش بینی می شود این طرح با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال در مدت زمان برنامه ریزی شده هشت ماهه به پایان برسد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1