بر اساس امضای تفاهم نامه مشترک استانداری سمنان با بخش خصوصی؛

رالی تور کویرنوردی در استان سمنان برگزار می شود

30 نوامبر 2015 - 13:50 dsfr.ir/2l92g

رالی تور کویرنوردی در استان سمنان برگزار می شود
دنیای سفر
تور رالی کویر

رالی تور کویرنوردی در استان سمنان بر اساس انعقاد تفاهم نامه استانداری سمنان با بخش خصوصی برگزار می شود.

"مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان"

به گزارش روابط  عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، «حسین خواجه بیدختی» با بیان اینکه این تور در سه سطح استانی، ملی و بین المللی برگزار می شود، افزود: مرحله اول این تور در سطح استانی در هفته وحدت برگزار می شود.

وی گفت: این مرحله به میمنت تقارن میلاد حضرت پیامبر اکرم (ص) و حضرت عیسی مسیح (ع)، از سوم تا چهارم دی ماه امسال به مسافت حداکثر 600 کیلومتر در سطح استان سمنان با عنوان کاروان امید و نشاط برگزار می شود.

بیدختی افزود: بر اساس این تفاهم نامه همکاری، مرحله دوم در سطح ملی و در آستانه سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به مدت پنج روز از مبدأ شهر سمنان و حاشیه استان های کویری به مقصد جنوب ایران و با مشارکت یکی از مناطق آزاد و دستگاه های مربوطه با عنوان کاروان همدلی و همزبانی اجرا می شود.

وی گفت: مرحله بین المللی این رالی  نیز در سالروز بعثت نبی مکرم اسلام (ص) در اردیبهشت ماه سال آینده به صورت بین المللی در حاشیه کویر مرکزی و لوت ایران از مبداء و مقصد استان سمنان به مدت هفت الی 10 روز با عنوان صلح و دوستی برگزار می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان هدف از برگزاری این رالی را نمایش اقتدار و امنیت نظام جمهوری اسلامی، گسترش و تعمیم امید و نشاط، همدلی و همزبانی، صلح و دوستی در عرصه ملی و بین المللی  و معرفی جاذبه ها و مناطق گردشگری کویر ایران عنوان کرد.

استان سمنان در دامنه های جنوبی سلسله جبال البرز واقع شده است و ارتفاع استان از شمال به جنوب کاسته و به دشت کویر ختم می شود. همجواری با رشته کوه های البرز و زمین های هموار کویر شرایط اقلیمی متنوعی برای این استان بوجود آورده است. به طوری که قسمت جنوبی آب و هوایی گرم و خشک؛ نواحی مرکزی؛ معتدل، قسمت شمال شرقی آب و هوایی سرد و خشک و قسمت شمالی استان نسبتا سرد است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1