10 ژوئیه 2020 - 20:12

راه اندازی سومین شعبه هتل مدرسه هاگ در گروه هتل های هما

30 نوامبر 2015 - 08:00 dsfr.ir/9c0hb

راه اندازی سومین شعبه هتل مدرسه هاگ در گروه هتل های هما
علی رحیم پور
هتل مدرسه هاگ هلند

پس از 8 ماه مذاکره، هتل مدرسه هاگ هلند قبول کرد هتل مدرسه گروه هتل های هما را راه اندازی کند.

علی رحیم پور، مدیر عامل گروه هتل های هما، در گفتگو با دنیای سفر بیان کرد: یکی از مشکلات اصلی در صنعت هتلداری کشور، ضعف نیروی انسانی هتل در ارائه خدمات با سطح کیفیت بین المللی است. متاسفانه بعد از انقلاب، به دلیل عدم وجود ساختارهایی چون هتل مدرسه ها در کشور برای ارائه آموزش های هتلداری با تکیه بر جنبه های عملی تر، این صنعت نتوانست خود را در ارائه خدمات مطلوب هتلداری مطابق با استانداردهای جهانی بهبود بخشد. در نتیجه، برای ارتقا و بهبود وضعیت کنونی، آموزش به عنوان یکی از مهمترین راه حل های موجود، موثر تشخیص داده شده و در مذاکره با هتل مدرسه هاگ برای راه اندازی سومین شعبه آن در ایران و در گروه هتل های هما به توافق رسیدیم.

وی در ادامه گفت: با توجه به این واقعیت که فیزیک و تجهیزات هتل تنها در شکل گیری 20 درصد از رضایت گردشگران نقش دارد، توجه به 80 درصد باقی که ناشی از ارتقا کیفیت خدمات و رضایت از پرسنل هتل است، بسیار حائز اهمیت تلقی می شود.

رحیم پور تصریح کرد: برای اینکه هتل های کشور بتوانند هزینه های هتل های 4 و 5 ستاره را از گردشگران بگیرند باید خدمات خود را نیز در سطح هتل های بین المللی 4 و 5 ستاره به آنها ارائه دهند. اما تاکنون کمتر هتلی در کشور در این خصوص موفق عمل کرده است.

مدیر عامل گروه هتل های هما اضافه کرد:

احیای برند هتل های هما و نمایش مهمان نوازی صحیح ایرانی یکی از مهمترین اهداف چنین توافقی بود. به منظور تحقق این امر، پس از تشخیص ضرورت آموزش فراگیر تمام کارکنان گروه هتل های هما، از ابتدای امسال، برگزاری دوره های آموزشی را در مرکز آموزشی هما با تاکید بیشتر و بر اساس توان داخلی شروع کردیم اما برای مطرح شدن در سطح بین المللی باید از فنون و سازمان های آموزشی بین المللی نیز بهره مند شد.

علی رحیم پور

رحیم پور با اشاره به قدمت 80 ساله هتل مدرسه هاگ اظهار کرد: هاگ به عنوان سومین هتل مدرسه برتر جهان در 110 کشور و در مطرح ترین هتل های جهان در حال تربیت نیروی انسانی در دوره های کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد است. البته قابل ذکر است که گروه هتل های هما دارای مرکز آموزشی است و تا کنون نیز 600 نیروی هتلداری را آموزش داده و در حال حاضر نیز در حال آموزش 500 نیرو وزارت خارجه در بحث تشریفات بین المللی است. اما در بحث تربیت و دسترسی به اساتید و مربیان در سطح بین المللی از امکانات لازم برخوردار نیست. به همین دلیل طی این مذاکرات، هاگ هلند را متقاعد به همکاری کردیم.

وی افزود: استانداردهای جهانی خدمات هتلداری موضوعات مختلفی را چون خدمات اقامت، پذیرایی، شیوه پذیرایی، تجهیزات مورد استفاده در هتل، دکوراسیون و مبلمان هتل، پذیرش، خانه داری، بازاریابی، مالی، روابط عمومی و ... در بر می گیرند و ما سعی داریم با پرداختن به آموزش در چنین حوزه هایی خود را به استانداردهای جهانی نزدیک تر کنیم. در حال حاضر نیز دوره های آموزشی، کارگاه ها و کلاس های مختلفی در این حوزه ها تعریف شده است اما اولویت دوره های اموزشی با مباحثی است که نیروی انسانی را در ارتباط مستقیم با گردشگر قرار می دهد.

رحیم پور با اشاره به برگزاری اولین دوره «بازاریابی و روابط عمومی در صنعت هتلداری» با همکاری گروه هتل های هما و هتل مدرسه هاگ گفت: عدم تطابق آموزش های دانشجویان هتلداری و گردشگری کشور با نیازهای عملی محیط کار و ضعف آنها در چنین محیط هایی، منجر شده است تا بر جنبه های عملی این کارگاه ها و دوره ها تاکید بیشتری شود. از طرف دیگر شرکت در این دوره ها و کارگاه ها برای تمام علاقه مندان آزاد است.

وی در پایان اضافه کرد: قاعدتا کسانی که در این دوره ها آموزش دیده باشند برای استخدام در گروه هتل های هما و سایر هتل های کشور در اولویت قرار خواهند گرفت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 13 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1