18 سپتامبر 2019 - 03:26
مدیرکل آموزش سازمان میراث فرهنگی کشور

آموزش رکن اصلی گردشگری است

29 نوامبر 2015 - 14:30 dsfr.ir/3i9rc

آموزش رکن اصلی گردشگری است
میراث آریا
نشست علمی و فرهنگی نقش جوامع میزبان در توسعه گردشگری در اصفهان

مدیرکل آموزش سازمان میراث فرهنگی کشور در نشست علمی و فرهنگی نقش جوامع میزبان در توسعه گردشگری در اصفهان، خاطرنشان کرد آموزش یکی از اصل ترین ارکان توسعه و رونق گردشگری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ محسن رنجبر در جمع فعالان و دانشجویان عرصه گردشگری استان اصفهان عنوان کرد: یکی از سیاست های اصلی سازمان میراث فرهنگی کشور در راستای توسعه زیربنایی گردشگری، گسترش همه جانبه آموزش است زیرا معتقدیم آموزش رکن اصلی توسعه متوازن صنعت گردشگری است.

وی تأکید کرد: امروز اگر به صنعت گردشگری نگاهی منطقی داشته باشیم در می یابیم که نهادها و ارگان های متعددی در توسعه گردشگری نقش دارند و این در حالی است که همه آن ها برای ارائه خدمات بهتر نیاز به آموزش دارند.

وی به نقش آموزش گردشگران نیز اشاره کرد و افزود: یک گردشگر از زمانی که تصمیم به سفر گرفت و سپس اقدام به سفر کرد در تمامی این زمان نیاز به آموزش دارد.

رنجبر به برنامه های آموزشی این سازمان در آینده اشاره و تأکید کرد: یکی از برنامه های آتی سازمان، افزایش آموزش های کوتاه مدت مهارتی است زیرا معتقدیم آموزش های دانشگاهی به تنهایی باعث رونق گردشگری نخواهد شد، لذا با توسعه آموزش های مهارتی، به ویژه آموزش تمامی کارکنان شاغل در زیرساخت های این صنعت می توان به توسعه گردشگری امیدوار بود.

مدیرکل آموزش سازمان میراث فرهنگی کشور به حمایت دولت از گردشگران اشاره کرد و افزود: در تدوین برنامه ششم توسعه کشور و همچنین در بندهای 50 و 51 سیاست های ابلاغ شده از سوی رهبر انقلاب صراحتا به توسعه گردشگری تصریح شده، همچنین در این دستورات تأکید شده که به مقوله سفر و به ویژه ایرانگردی باید توجه ویژه ای مبزول گردد و ایرانگردی باید به 5 برابر میزان کنونی افزایش یابد، لذا برای توسعه علمی گردشگری، به آموزش نیازمندیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 17 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1