به منظور هم اندیشی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز انجام شد؛

نشست مشترک وزیر ارشاد و رئیس سازمان محیط زیست

29 نوامبر 2015 - 11:30 dsfr.ir/t5019

نشست مشترک وزیر ارشاد و رئیس سازمان محیط زیست
برنانیوز
نشست مشترک وزیر ارشاد و رئیس سازمان محیط زیست

نشست مشترک وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به منظور هم اندیشی برای برگزاری هر چه بهتر پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری برنا، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد ضمن ابراز خرسندی از احیاء جشنواره بین المللی فیلم سبز پس از یک دهه وقفه، گفت: بی شک محیط زیست مسئله و دغدغه ای جهانی است و از همین رو ضرورت دارد، این مهم در سطح ملی نیز در همه ابعاد مورد حمایت و توجه قرار گیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به سهم قابل توجه فعالیت های سبز مبتنی بر اقتصاد خلاق و اقتصاد فرهنگ و هنر در تولید ناخالص ملی کشورها، خاطرنشان کرد: از جمله تکالیف ما تشویق و حمایت از کلیه فعالیت های علمی و کاربردی در این زمینه است.

وی افزود: حمایت و پشتیبانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تولید و ساخت فیلم، موسیقی، کتاب و هنرهای تجسمی علاوه بر جنبه فرهنگی و هنری، جنبه اقتصاد سبز و مشاغل غیرآلاینده محیط زیست را نیز در بر می گیرد.

جنتی حفظ محیط زیست را وظیفه همگانی دانست و اظهار کرد: هر کس در هر جایگاه و موقعیتی مکلف به تلاش برای حفظ محیط زیست است و وزارت ارشاد نیز موظف به حمایت از هر نوع فعالیت محیط زیستی از جمله چاپ و نشر نشریات و کتب با مضمون محیط زیست یا اجرا و نمایش تئاتر و فیلم در این زمینه است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره ای هم به اهمیت جشنواره بین المللی فیلم سبز داشت و تاکید کرد: جشنواره فیلم سبز برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از همان اهمیتی برخوردار است که جشنواره های فجر و حقیقت برخوردار هستند.

بنا بر این گزارش، معصومه ابتکار ضمن ابراز خرسندی از احیاء مجدد جشنواره بین المللی فیلم سبز پس از ده سال خاموشی، گفت: با توجه به چالش ها و مشکلاتی که در ابعاد مختلف حوزه محیط زیست، بهره مندی از عرصه هنر برای فرهنگ سازی و بیدارسازی در عرصه محیط زیست بسیار مهم است.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: همزمان با فعالیت دولت های هفتم و هشتم، چهار نوبت جشنواره دو سالانه فیلم سبز برگزار شد که استقبال بسیار خوب ملی و بین المللی از این جشنواره منجر به آن شد که در دوره چهارم، فیلم های جشنواره در 1100 نقطه کشور به نمایش درآمد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با یادآوری شرایط جنگ و خشونت در منطقه، برگزاری جشنواره بین المللی فیلم سبز در ایران را نشان دهنده رویکرد جهانی و مثبت کشور و حاوی پیام صلح به دنیا دانست و اظهار کرد: این جشنواره یکی از راه های مهم ورود ایران به عرصه های بین المللی هنر خواهد بود.

وی ضمن تاکید بر فرامرزی و فراملیتی بودن محیط زیست، تصریح کرد: هنر و محیط زیست از جمله موضوعاتی که در قالب هیچ مرز و زبانی محصور نمی شود و به همین دلیل جشنواره بین المللی فیلم سبز می تواند فرصتی بی بدیل برای ایران باشد.

ابتکار افزود: حمایت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری پنجمین دوره جشنواره بین المللی فیلم سبز، موقعیتی برای ظهور و نمایش استعداد هنرمندان کشور و ارسال پیام صلح و دوستی و فرهنگ ایرانیان به جهان به وجود خواهد آورد.

معاون رئیس جمهور اشاره ای هم به ابلاغ سیاست های کلی محیط زیست توسط مقام معظم رهبری داشت و خاطرنشان کرد: حمایت های ایشان و نگاه و عزم رئیس جمهور و مجموعه دولت نویدبخش روزهای خوب برای محیط زیست ایران است.

ابتکار ضمن تقدیر از همکاری ارزنده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجموعه همکاران وی برای برگزاری این جشنواره، ابراز امیدواری کرد: اجرای جشنواره فیلم سبز با رعایت کلیه استانداردها و شاخص ها و حفظ شان فرهنگی و محیط زیستی کشور، منجر به بسط و توسعه همکاری های دو مجموعه در زمینه های مختلف شود.

حجت الله ایوبی معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور عوامل قوی و پرتوان هنری در کادر فنی و اجرایی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز، گفت: برگزاری این جشنواره می تواند یک برند جهانی برای کشور به همراه داشته باشد. در حالی که کشورهای منطقه درگیر تروریسم، جنگ و خشونت هستند، برگزاری جشنواره ای با این اهداف یک اتقاق بزرگ برای ایران و منطقه است.

معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزاری جشنواره بین المللی فیلم سبز با مضمون محیط زیست را نشان دهنده نگرانی و تلاش ایران برای حفظ محیط زیست منطقه در کنار محیط زیست کشور دانست.

فرهاد توحیدی دبیر پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبزنیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور عوامل اجرای این جشنواره در خانه اصلی هنر و هنرمندان، گفت: سابقه و کارنامه تیم اجرایی و هنری و اعضای شورای سیاست گذاری جشنواره فیلم سبز، نشان دهنده مسئولیتی است که هنرمندان در قبال محیط زیست برای خود قائل شده اند.

وی ضمن تقدیر از خدمات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه اقتصاد هنر، نظریه پردازی آن و به کار گماردن گروهی کارشناس برای پرداختن به مقوله علمی این حوزه، گفت: نخستین بار پس از تحلیل های شما، توجه و نگاه اهالی هنر به این حوزه جذب شد و این موضوع بسیار مهمی است.

حجت الله ایوبی معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرید فرخنده کیش مدیرعامل انجمن سینمای جوان ایران، مهناز مظاهری رئیس شورای سیاست گذاری پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز، فرهاد توحیدی دبیر پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز، مهدی توحیدپور دبیر اجرایی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز، امیر عابدی، جعفر صانعی مقدم، محسن هاشمی و غلامرضا کاظمی دینان از دیگر حاضران در این نشست بودند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1