در جریان ديدار شهردار رشت و سركنسول روسيه مطرح شد:

درخواست سرکنسول روسیه برای نامگذاری یکی از خیابان های رشت به نام آستراخان

29 نوامبر 2015 - 10:00 dsfr.ir/cn9aw

درخواست سرکنسول روسیه برای نامگذاری یکی از خیابان های رشت به نام آستراخان
گیل نگاه
دیدار شهردار رشت با ماکسیم بارانوف سرکنسول روسیه در رشت

درخواست سرکنسول روسیه از شهردار رشت برای نامگذاری یکی از خیابان های رشت به نام آستراخان مورد موافقت شهرداری رشت قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری رشت؛ دیدار محمدعلی ثابت قدم شهردار رشت با ماکسیم بارانوف سرکنسول فدراسیون روسیه در رشت با حضور باقری پور رییس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان گیلان، حاجی کارشناس دفتر امور خارجه، حسینی کارشناس امور حقوقی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری گیلان، جلالی فر مسوول امور اداری کنسولگری روسیه در رشت، دنیس معاون کنسولگری روسیه، جباری مشاور عالی شهردار، حق جو مدیر حراست، قدیمی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل، عاشوری مدیر سرمایه گذاری و حسنی مدیر دفتر حوزه شهردار برگزار شد.

سرکنسول روسیه در رشت در این دیدار  گفت: ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی برای بسط و گسترش ارتباطات بین ایران و روسیه در بخش مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی وجود دارد.

ماکسیم بارانوف روز شنبه در دیدار با محمدعلی ثابت قدم شهردار کلانشهر رشت افزود: گیلان از جمله رشت مرکز این استان، ظرفیت های لازم برای همکاری را دارد که می توانیم برای بسط و گسترش این همکاری ها تلاش کنیم.

وی ادامه داد: استان گیلان ظرفیت های خوبی در بخش های مختلف از جمله کشاورزی، فرهنگی و گردشگری دارد که آستاراخان روسیه و گیلان، می توانند از همکاری های دوسویه در این بخش ها بهره مند شوند.

سرکنسول روسیه در رشت با اشاره به ظرفیت های گیلان در بخش کشاورزی گفت: این استان در عرضه و تولید میوه جات، سبزیجات، پرورش ماهی و تولید از ظرفیت های خوب همکاری برخوردار است.

بارانوف همچنین به ارتباطات بین روسیه و جمهوری اسلامی ایران در یک سال اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: در بسط و گسترش ارتباطات بین دو کشور در عرصه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی از پتانسیل های ویژهای برخورداریم.

وی در رابطه با همکاری بین استان ها و شهرهای مختلف ایران با روسیه نیز تصریح کرد: استان گیلان با آستاراخان، در عرصه های مختلف همکاری، پیشتاز است.

بارانف با بیان اهمیت ارتباط بین کلانشهر رشت و آستاراخان روسیه یادآور شد: آماده برقراری ارتباط بیشتر با استان گیلان و شهر رشت هستیم و این همکاری ها بسیار مهم است.

سرکنسول روسیه در رشت خاطرنشان کرد: همکاری های اقتصادی بر پایه ارتباطات خوب سیاسی می تواند به بسط و توسعه ارتباطات در عرصه های مختلف بینجامد

وی با اشاره به همکاری های بین دو کشور در عرصه حمل و نقل تصریح کرد: در این رابطه، برنامه های بازدید نمایندگان دولت فدرال روسیه را داریم که پیش بینی می شود در ماه دسامبر پیش رو، هیات ویژهای شامل وزیر صنعت و تجارت و حمل و نقل روسیه به ایران سفر کنند. بارانوف همچنین از شهردار رشت خواست تا یکی از خیابان های شهر رشت به نام آستاراخان نام گذاری شود.

شهردار کلانشهر رشت نیز در این دیدار گفت: در زمان حاضر، با توجه به توافق های گذشته در سطح شهرها، استان های مختلف و کمسیون های مشترک بین طرفین، به دنبال این هستیم تا بتوانیم دستاورهای فرهنگی را زیربنایی برای خروجی اقتصادی قرار دهیم.

شهردار کلانشهر رشت با پیشنهاد سرکنسول روسیه در رشت مبنی بر نام گذاری یکی از خیابان های رشت به نام آستراخان موافقت کرد

محمدعلی ثابت قدم افزود: تفاهم نامه ها در محورهای فرهنگی بین آستاراخان روسیه باید به گونه ای تنظیم شوند تا خروجی آن، ملموس و به بهره مندی بین دو طرف بینجامد. وی توسعه روابط گردشگری را مهم دانست و اظهار کرد: در این رابطه می توانیم انجمن های مردم نهاد شهر را ورود دهیم تا در حوزه های گردشگری، با تبادل اشتراکات فرهنگی نگاه تخصصی تری در این انجمن ها به دست آید.

وی خاطرنشان کرد: البته دسترسی به تردد هوایی و زمینی، نوع و نحوه تردد برای گسترش گردشگری و ارتباطات بسیار مهم و حائز اهمیت است که بایستی مورد توجه قرار گیرد.

شهردار کلانشهر رشت همچنین با پیشنهاد سرکنسول روسیه در رشت مبنی بر نام گذاری یکی از خیابان های رشت به نام آستراخان موافقت کرد و دستور داد تا هرچه سریع تر مقدمات این کار فراهم شود.

کنسولگری فدراسیون روسیه در رشت نمایندگی دیپلماتیک روسیه در رشت است. ساختمان این کنسولگری با حدود 300 سال قدمت، در خیابان پاسداران شهر رشت واقع است. کلانشهر رشت بیش از یک میلیون نفر جمعیت سیار روزانه و حدود 700 هزار نفر جمعیت ساکن دارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1